За даними наших розвідників, таким чином Росія хоче втягнути Білорусь у війну проти України. Для цього використовує найбільш підступні методи.

До теми У ГУР з оцінили ймовірність нападу Білорусі та пояснили, чому вона побоїться діяти сама

З яких літаків випускали ракети по Україні

Наші розвідники повідомили, що російські бомбардувальники били по нашій державі безпосередньо з території Білорусі. Для цього використали шість літаків Ту-22М3. Ворожа авіація виконала пуски 12 крилатих ракет Х-22. Рубіж пуску – район міста Петриков біля Мозиря. Це приблизно за 50 – 60 кілометрів від державного кордону України.

Ці бомбардувальники злітали з аеропорту "Шайковка", який розташований у Калузькій області Росії. Далі їхній маршрут пролягав через територію Смоленської області. Тоді бомбардувальники входили в повітряний простір Білорусі.

Вони запустили ракети та полетіли назад у аеропорт "Шайковка" в Росію, звідки і вилетіли. Завдали ракетних ударів по Київській, Чернігівській, Сумській областях.

Перший авіаційний удар з Білорусі

У розвідці також зазаначили, що по Україні ворожа авіація вперше випускала ракети безпосередньо з території Білорусі.

Сьогоднішній обстріл напряму пов'язаний з намаганнями кремлівської влади втягнути Білорусь у війну в Україні в якості безпосереднього учасника,
– зазначають розвідники.

Вони також нагадали про інформацію, яку повідомляли напередодні. Мовиться про те, що в білоруський Мозирь приїхали російські диверсійні групи. У їхніх планах – підірвати в місті житлові будинки, школи та лікарні. Можливі провокації хочуть подати, як відповідь України на проведені авіаудари.

Ракетні обстріли українських областей

  • Про атаку вночі та зранку повідомили у Львівській, Хмельницькій, Житомирській, Чернігівській та низці інших областей. По Україні випустили десятки ракет. На Житомирщині це порівняли із першим днем війни, коли ворог почав свої підлі обстріли. У саме місто Житомир ракети не плилетіли, але поцілили у військові об'єкти навкого. Через це один військовий загинув, один поранений. З Білорусі випустили близько 30 ракет.
  • Постраждала й прикордонна Чернігівська область. Російські окупанти запустили по селищу Десна 20 ракет. Обстріл відбувся близько 05:00 також з Білорусі. Зруйнували також об'єкти інфраструктури. За попередньою інформацією, втрат через атаку не було.
  • Запускали ракет не тільки з Білорусі, але й з Чорного моря. Постраждало місто Миколаїв. Випустили 5 ракет типу "Калібр". Руйнувань зазнала громадська інфраструктура. Даних щодо постраждалих поки не повідомляли. Ракети типу "Калібр" – вони мають меншу зону ураження, але руйнувань від них більше.

Дізнайтесь все, що відомо про обстріли: дивіться відео