Автор книги Вахтанг Кіпіані у мережі повідомив, що "іменем України поставлено крапку у справі".

Раніше Кіпіані виграв справу проти Медведчука

Медведчук не оскаржував рішення суду

Маємо документальний доказ, що нєкто Медведчук не подав касаційну скаргу на рішення апеляційного суду щодо книги "Справа Василя Стуса",
– повідомив Кіпіані.

За його словами, лояльний КДБ ексадвокат Василя Стуса не отримав бажаного – ні заборони книги "в будь-який спосіб на будь-якій території", ні жодних вилучень з текстів, ні спроби отримати фактичне вето на згадування свого імені в контексті розправ над українськими поетами Стусом і Литвином.

Автор книги подякував адвокатам та правозахисникам за їхню роботу, а також видавництву Vivat, "яке не тільки видає чудові книги, але й має бійцівські здібності".

Кіпіані додав, що попереду ще рішення суду, яке стосується розміру витрат на правничу допомогу. Медведчук не хоче компенсувати оплату роботи захисників видавництва.

До теми Стус проти Медведчука: суд постановив стягнути з кума Путіна майже 140 тисяч гривень

 

Медведчук проти Стуса: коротко

  • Журналіст та історик Вахтанг Кіпіані написав книгу "Справа Василя Стуса". У ній є інформація про суд над поетом та дисидентом. Адвокатом Василя Стуса був Віктор Медведчук, тому в книзі згадується і його ім'я.
  • Віктор Медведчук подав до суду, мовляв, окремі уривки з книги ображали його честь та гідність.
  • У жовтні 2020 року Дарницький районний суд Києва вирішив заборонити книгу Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса".
  • Після цього видавництво оголосило про новий наклад книги. Тоді книгу розкупили за лічені години, а Vivat вирішило надрукувати ще один наклад.
  • 19 березня суд задовольнив апеляцію Вахтанга Кіпіані та видавництва – зняв заборону на поширення книги "Справа Василя Стуса".