63-річна кінозірка дав перше розгорнуте інтерв'ю після моторошного інциденту на зйомках фільму "Іржа". Він не вважає себе винним у загибелі Гатчінс.

Читайте також "Ми відчуваємо тишу": українку Гатчінс провели в останню путь у США

Болдвін та Гатчінс вибирали кут для зйомки

Раніше Болдвін заявив, що не натискав на спусковий гачок реквізитного пістолета (це підтвердив й асистент режисера фільму). Актор пояснив, що перед трагедією вони з операторкою обговорювали майбутню сцену. В ній Алек грав "загнаного в кут" й важкопораненого персонажа, який наводить зброю на ворогів. Разом з Гатчінс він вибирав найвдаліший для зйомки кут.

Під час репетиції перший асистент режисера Дейв Голлс передав йому револьвер. Болдвін стверджує, що той сказав йому: "Це холодна зброя". На знімальному майданчику це означає, що вона або буквально пуста, або ж заряджена холостими патронами. Натомість адвокатка Голлса заявляє, що перевірка зброї нібто не входить до його обов'язків.

Актор не розуміє, як сталася трагедія

Трагедія сталася, коли Галина вказувала Болдвіну, як тримати зброю. Чому вистрелив пістолет – американець взагалі не розуміє. За словами актора, коли українка впала, той спочатку подумав, що вона знепритомніла. Мовляв, розуміння того, що у зброї міг бути справжній патрон, з'явилося у нього вже згодом.


Болдвін після трагедії на майданчику / Фото The New Mexican​

Кінозірка каже, що пребував у стані шоку. Близько хвилини він просто стояв над Гатчінс. Згодом правоохоронці забрали Болдвіна у відділок, щоб той дав свідчення. Саме там він і дізнався, що врятувати операторку не вдалося. Актор підкреслив, що йому дуже подобалося працювати на зйомках з Гатчінс. За його словами, всі захоплювалися талантом українки та любили її як людину. "Вона була радістю", – наголосив Болдвін.

Болдвін не визнає своєї провини

Американець підкреслив, що він дотримувався усіх правил поводження зі зброєю на знімальному майданчику. Актор запевнив, що ніколи спеціально не направив би пістолет на людину. Тож коли його запитали, чи відчуває він провину через те, що загинула Гатчінс, Болдвін впевнено відповів, що ні.

Якби я вважав себе відповідальним за це, я би, мабуть, себе вбив. І я кажу це не просто так,
– рішуче наголосив Болдвін.

Кінозірка розповів, що ця трагедія дуже вплинула на нього. Мовляв, моторошний момент загибелі українки постійно йому сниться. Щодня він почуває себе емоційно розбитим. За словами Болдвіна, йому важко навіть допустити думку про те, що колись він зможе ще раз знятись у фільмі, де використовують зброю. Як тепер складеться його кар'єра – він не уявляє.

На актора подали у суд

  • Раніше головний світлооператор фільму Серж Свєтной подав позов на Алека Болдвіна та інших членів знімальної команди. Він скаржиться на недбалість на змінальному майданчику та сильний емоційний стрес. Свєтной був поруч з українкою, коли вона впала після пострілу й тримав її голову, коли та помирала.
  • Згодом позов на Болдвіна подала й Мемі Мітчелл – помічниця режисера фільму. Вона наголосила, що у сценарії "Іржі" не було епізоду з вистрілом. Жінка вважає, що актор повинен був сам перевірити, чи револьвер заряджений, або ж попросити, щоб хтось з команди зробив це при ньому.