Російські пропагандисти вкинули, що його нібито розстріляли бойовики "Ахмату". Водночас, підтверджень загибелі Гузенка від української розвідки не було.

Дивіться також ССО знищили новітній ворожий комплекс РЕБ "Палантин" за допомогою HIMARS: гарячі кадри

Пропагандисти повідомляли про смерть Гузенка

Російські пропагандисти у мережі повідомляли про ймовірну ліквідацію так званого "Z-воєнкора" Єгора Гузенка, який відомий як "Тринадцятий". Офіційного підтвердження щодо оприлюдненої інформації не було.

Втім, пропагандисти активно просували тези, що російський загарбник Гузенко вже мертвий, оскільки зв'язатися із ними нібито не виходило. Але Гузенко все ж вийшов на зв'язок і заявив у своєму телеграм-каналі, що його смерть була "постановою".

Гузенко неодноразово принижував Кадирова

Російський окупант полюбляв у своєму телеграм-каналі принижувати Рамзана Кадирова та його бойовиків. В одному зі своїх дописів він запевняв, що у підрозділу "Ахмат" залишалося лише "одне головне у житті завдання" – знайти "Тринадцятого".

"Ну, серйозно, хлопці, це вже не смішно. Займіться справою. Я розумію, що знімати TikTok і воювати – це різниця велика. Але те, що робите ви, вас не прикрашає. І продовжувати через моїх родичів і ще якось впливати на мене – це низько, не по-чоловічому та неправильно", – стверджував окупант.

Загарбник звинувачував "кадирівців" у переслідуваннях, а також запевняв, що у Росії все йде до "третьої війни з Чечнею".

Що відомо про "Z-воєнкора"

Єгор Гузенко має позивний "Тринадцятий". Він є російським військовослужбовцем, якого підозрюють у жорстокій страті українського захисника.

Російський військовослужбовець був родом зі Ставропілля, що на півдні Росії. У 2015 році приєднався до лав терористів так званої "де-не-ре".

Зокрема, воював у Сирії, а потім знову повернувся воювати проти українців.

Не приховує своїх злочинів

Ще тоді, коли у мережі ширили жорстоке відео, на якому окупанти відрізали голову українському полоненому, Гузенко продемонстрував це цинічною картинкою.

Він неодноразово публікував заклики до подібних розправ над нашими бійцями та вихвалявся мародерством, яке чинив на українських територіях.

Ба більше, Гузенко відкрито радів ударам по інфраструктурі в Одесі, а також запевняв, що ціллю Росії під час ведення війни в Україні є створення нового Голодомору в Україні.

Також він визнавав, що російська армія влаштувала підрив на Каховській ГЕС і радісно закликав підривати й інші подібні об'єкти, що на Дніпрі.

Крім того, окупант закликав Кремль "натиснути червону кнопку" та вдарити по Україні ядерною бомбою.

Він також відкрито симпатизував главі ПВК "Вагнер" Євгену Пригожину та його лакеям. Однак після придушення "походу на Москву" та ліквідації Пригожина Гузенко дещо затих.