Мережею уже гуляє перша сторінка "екстреного" випуску газети "Придністров'я", датовану 2 травня. У ньому керівник квазіутворення звертається до Путіна, щоб той "врятував від України".

Зауважте У ЗСУ повідомили про диверсійну заготовку ворога на Одещині, пов'язану з Придністров'ям

У Придністров'ї називають газету фейком

На тій сторінці "екстреного випуску" газети йдеться про те, що нібито чисельні теракти забрали життя десятків мешканців квазіреспубліки, а ще сотні буцімто зазнали поранень. "Президент" квазіреспубліки звертається до Путіна і скаржиться, мовляв, є десятки тисяч людей, які готові допомогти квазіутворенню, але воно "заблоковане ворогами". Тобто Україною і Молдовою.

У тих "терактах", про які загалом іде мова, звичайно згадують улюблених в російській пропаганді "українських нацистів", яких підтримує Молдова, тому псевдореспубліка просить у Росії військової "допомоги".

"Криваві теракти", про які йдеться у тому випуску, відбуваються на травневі свята. У них активно звинувачують як Україну, так і Молдову. Головна ідея – "придністровцям не уникнути великої війни".

Крім того, у цьому випуску йдеться про мобілізацію мешканців квазіутворення для "захисту своєї республіки".

Провокаційна газета
Екземпляр "екстреної газети", яку планують видати в Придністров'ї / Фото з соцмереж

Головний редактор газети "Придністров'я" уже поспішив усе спростувати та назвати опубліковані фото фейком, як пишуть ЗМІ у квазіреспубліці. Головні аргументи – дизайн не такий і наступний випуск газети повинен вийти 5 травня.

Що відбувається у Придністров'ї

  • 25 та 26 квітня на території квазіреспубліки Придністров'я пролунали вибухи, у яких там почали шукати "український слід". Перші вибухи пролунали біля "міністерства держбезпеки" псевдореспубліки, унаслідок наступних була зруйнована радіовежа, яка транслювала російські частоти.
  • Після цього президентка Молдови Майя Санду скликала Радбез країни через провокації. Після нього на пресконференції молдовська лідерка наголосила, що над поверненням Придністров'я до складу Молдови влада працюватиме виключно дипломатичним шляхом.
  • Згодом Майя Санду заявила, що у Молдові немає боєздатної армії. Президентка зазначила, що зараз країна відчуватиме наслідки, однак вона, як головнокомандувачка армії, пообіцяла докласти усіх зусиль для модернізації війська.
  • Тим часом уже понад 10 країн світу рекомендують своїм громадянам покинути Придністров'я.
  • На території квазіутворення скасували проведення параду 9 травня та оголосили "червоний рівень" терористичної загрози.
  • Наші Збройні Сили контролюють кордон із Придністров'ям, однак зараз зберігається висока ймовірність авіаударів з Чорного моря зокрема по території квазіреспубліки, щоб звинуватити у цьому Україну.
  • За даними української розвідки, російська техніка у Придністров'ї не є боєздатною – з 4 танків заводиться лише 1. Крім того, у військових у квазіреспубліці низький бойовий дух. Також варто зазначити, що мобілізація мешканців квазіутворення на війну з Україною провалилася.

Цікаво – військовий експерт про намагання Росії втягнути у війну Придністров'я: дивіться відео