Пряма трансляція на
Останні випуски

Мета Росії – помститися за розпад Радянського Союзу, – Порошенко

- Читать новость на русском
Петро Порошенко
Петро Порошенко / Фото з вільних мереж

Президент України Петро Порошенко заявив, що метою Росії є дестабілізувати нашу державу, а також помститися за розпад Радянського Союзу.

Про це Порошенко сказав під час виступу 16 лютого на 54-ій Мюнхенській конференції з питань безпеки.

"Росія повсюди порушує права і свободи людей. Зокрема, найбрутальніше вона ставиться до кримських татар. Мета Росії – дестабілізувати і послабити Україну. Але є й інше завдання в Росії – задовольнити амбіції Кремля і помститися за найбільшу катастрофу 20-го століття, тобто розпад Радянського Союзу", – сказав Президент України.

Читайте також: Порошенко підтвердив нещодавню розмову із Путіним та назвав головні теми

Русский мир" побудований на брехні та насильстві. Олександр Солженіцин казав, що насильству нічим прикритися, окрім брехні, а брехні немає на чому триматися, окрім як на насильстві,
– сказав Порошенко.

В цьому контексті він пригадав про зелених чоловічків у Криму на початку анексії півострова, стосунок до яких Росія заперечувала. Президент зазначив, що "пізніше Кремль зізнався у правді".

"Так само зараз відбувається у Сирії. Очевидно, це ті самі люди, які мали бойовий досвід на Донбасі і в Криму. Я не вірю запереченням Москви, коли кажуть, що "їх там немає", – наголосив Порошенко.

Читайте також: Війна, що веде Росія, поступово перетворюється у повномасштабну світову, – Порошенко

Я той, хто попереджає про різницю між тим, що Кремль каже і справжнім порядком денним. Україна добре знає, що таке гібридна тактика Москви. Я закликаю вас разом протистояти спробам Росії зламати нашу гідність, зруйнувати наші демократії. Шантаж і агресія – для цих речей немає місця в Європі,
– зазначив глава Української держави.

Що таке Мюнхенська конференція з безпеки? Щорічна конференція, що проводиться в Мюнхені (Німеччина) з 1962 року. У 2017 році відбулася 53-тя Мюнхенська конференція, де головною загрозою Європи було визнано Росію. США наполягали на збільшенні оборонних бюджетів країн НАТО, гарантуючи безпеку для Європи. На 2017 рік лише 4 країни – Греція, Велика Британія, Естонія і Польща мають військовий бюджет у 2%, як і домовлялися раніше, в США % значно більший – 3,61%.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі