У метро Києва збільшать інтервали між поїздами, навіть в пікові години.

Дивіться також КП "Київський метрополітен" продовжить будувати метро в бік житлового масиву Виноградар

Новий графік: як курсуватиме метро в Києві

З огляду на поточну кадрову ситуацію, найближчим часом у київському метро змінять графіки руху поїздів на всіх лініях підземки.

Нагадаємо, що підземні станції столичного метро є спорудами подвійного призначення та використовуються цілодобово як укриття під час повітряних тривог для десятків тисяч киян і гостей столиці. Для надійної та безперебійної роботи складного комплексу інженерних мереж і конструкцій працюють сотні висококваліфікованих фахівців, оперативно замінити яких немає змоги,
– заявили у КП "Київський метрополітен".

У метро Києва гостро не вистачає робітників

Зараз КП "Київський метрополітен" переживає гострий дефіцит фахівців робітничих професій. Зокрема, не вистачає:

  • машиністів електропоїздів – 83 вакансії,
  • електромеханіків – 48 вакансій,
  • токарів і слюсарів за відповідними напрямами – 161 вакансія.

Причиною збільшення кількості вакансій є частково вимушена міграція, специфіка професій і мобілізаційна робота у зв’язку з воєнним станом. Зокрема, близько 7% метрополітенівців нині перебувають у лавах ЗСУ, і їхня кількість постійно збільшується,
– повідомили на підприємстві.

У "Київський метрополітен" зазначили, що постійно проводять посилену кадрову роботу із залучення фахівців. Зокрема, співпрацюють із закладами профільної освіти та міським центром зайнятості.

Проте метрополітен є вузькопрофільним підприємством, і підготовка та адаптація деяких професій потребує довготривалого спеціального навчання. До прикладу, машиніст електропоїзда, до моменту його самостійної роботи на лінії, навчається більше ніж 12 місяців.