Про це під час свого вечірнього звернення заявив президент Володимир Зеленський, повідомляє 24 канал. Він розповів, що перед записом взяв участь у спеціальному засіданні Ради безпеки ООН, яке Албанія, котра зараз головує в Радбезі, скликала на прохання України.

Актуально Росія має припинити вбивати, – Зеленський звернувся до Радбезу ООН після удару по Кременчуку

Росію необхідно притягнути до відповідальності за тероризм

Зеленський зауважив, що Україна залучила усі міжнародні важелі, щоб притягнути Росію до відповідальності за державний тероризм – за всі воєнні злочини, які скоїли окупанти в Кременчуці, Очакові, Лисичанську, Харкові, Дніпрі та багатьох інших містах України.

Станом на цей вечір загальна кількість російських ракет, які ударили по наших містах, вже 2811. А скільки ще авіабомб, скільки артилерійських снарядів,
– додав глава держави.

Він розповів, що Рада безпеки ООН стоячи вшанувала пам'ять усіх українців, яких вбила російська армія. Члени російської делегації озирнулись на усіх присутніх в залі й теж вирішили встати, щоб не виглядати вбивцями.

"Але всі знають, що це саме російський терор, саме російська держава вбиває ні в чому не винних людей на цій війні, розв'язаній проти українського народу", – зазначив Зеленський.

Глава держави розповів, що закликав ООН скористатись наявними механізмами Статуту Організації, щоб припинити російські маніпуляції її структурами та створити спеціальний трибунал для розслідування дій російських окупантів в Україні.

"Правоохоронні органи та розвідка України роблять все, щоб встановити усіх російських військових, які відповідальні за терор проти наших міст. Прізвища, обличчя і вся інформація про кожного з цих терористів будуть відомі світу. Ніхто з них не зможе уникнути відповідальності, і персональних санкцій для цих осіб буде недостатньо", – додав Зеленський.

Президент наголосив, що вирок суду і в'язниця – це мінімум, на який заслуговують окупанти.

Дивіться звернення Володимира Зеленського:

До теми Страшні цифри: в ДСНС назвали офіційну кількість загиблих серед цивільних за час війни

Зеленський показав відео ракетного удару по ТЦ в Кременчуці

Президент окремо наголосив на відповідальності російських пропагандистів, які брешуть про терор окупантів та намагаються виправдати дії російської армії.

"Кожен із вас також буде покараний. Ми маємо всі докази того, що роблять російські військові проти наших людей. Сьогодні я хочу завершити це звернення одним з таких доказів – щоб ніхто не смів обманювати щодо ракетного удару по торговельному центру в Кременчуці", – зауважив Зеленський.

Глава держави наголосив, що російська ракета ударила саме по торговому центру цілеспрямовано. Очевидно, що загарбники отримали такий наказ.

"Очевидно, що такі координати отримали російські вбивці для цієї ракети. Вони хотіли убити якнайбільше людей в мирному місті у звичайному торговельному центрі. І за цей акт державного тероризму, як і за всі інші, Росія буде відповідати. На полі бою в Україні, посиленням санкцій і обов'язково – в Трибуналі", – наголосив Зеленський.

Глава держави підсумував, що вдячний всім, хто захищає Україну. Перед записом звернення він вкотре підписав указ про нагородження наших героїв – ще 314 учасників бойових дій відзначили державними нагородами.

Президент показав відео моменту удару по ТЦ "Амстор":

Варто подивитися – Монастирський заявив, що вже знає імена льотчиків, які запустили ракети по Кременчуку: відео