Президент наголосив, що хотів би побудувати розмову у формі діалогу, інформує 24 канал. Мовитиметься не про лекцію та семінар, які добре знайомі кожному студентові.

Актуально Обстріли Півночі, провальні наступи росіян на Сході: карта бойових дій станом на 19 травня

Мільйони людей виборюють зараз право на життя і свободу

Для нашої країни зараз абсолютно особливий час. Мільйони наших людей зараз виборюють право на життя і свободу для нашого народу. І це справді відкриває простір можливостей. Саме зараз і саме наша країна перебуває в такій ситуації, коли ми можемо обрати для неї таке майбутнє, як ми вирішимо,
– пояснив Зеленський.

Президент поцікавився у студентів та викладачів, у якій саме країні вони хочуть жити? Глава держави зазначив, що одиниці держав можуть не просто "пофіксити" наявну систему, а створити нову – на основі того, що є найкращим.

Зеленський зауважив, що люди, які через війну виїхали за кордон, побачили, що є речі, які в Україні є набагато кращими, ніж в інших. Наприклад, цифровізація, доступний зв'язок, сфера послуг.

Росія завжди буде поруч і буде загрозою, – президент

Ми маємо розуміти, що Росія завжди буде поруч. І, можливо, завжди буде загрозою. Після 24 лютого нам вже багато чого вдалося. І зараз, наприклад, ви можете побачити, як принципово по-іншому оцінюється світом наш потенціал,
– зауважив президент.

Зеленський зазначив, що світ зараз по-іншому дивиться на Україну та її шанси на перемогу, проте головне – що самі українці думають про себе та свою державу. Для того, аби зрозуміти, чи можуть українці захиститись від агресивного сусіда, потрібно відповісти на багато запитань – щодо величини та виду армії, видатків на оборону, призову.

Читайте також Ворог деморалізований: грошей не отримує, бійців втрачає, є випадки дезертирства

Ця війна може завершитись для України гарантіями безпеки

Зеленський зауважив, що для України ця війна може завершитись тими чи іншими гарантіями безпеки. Це, наголосив президент, дійсно хороший шанс створити на десятиліття інструмент, який дозволить жити спокійно.

Все одно ми будемо думати завжди про захист. І маємо розуміти, що не буває кращої безпеки, ніж готовність громадян захищати власну державу. Бо це є захист себе перш за все – своїх родин, своїх домівок, своєї землі, свого способу життя. Це і є держава – все це,
– додав президент.

Зеленський наголосив, що на всі питання, які він ставив своїм співрозмовникам, у нього є свій варіант відповіді, проте цим Україна і відрізняється від Росії: одна людина не вирішує все.

Президент обговорив зі студентами питання про зброю

Також президент у розмові підняв питання володіння вогнепальною зброєю. Він поцікавився, яким має бути порядок та система. Це особливо актуально через наше сусідство з державою-агресором.

Які питання ще ставив Зеленський студентам та ректорам

  • Слід вирішити, як працюватиме кордон з Росією після війни. Загалом, чи можливі "відносини" з такими сусідами?
  • Про тривалість здобуття вищої освіти. Чи всі спеціальності потребують 5-річного навчання?
  • Президент поцікавився думкою співрозмовників щодо приватної освіти.

Останнє питання, яке прозвучало, – питання про війну

Ця війна зараз для нас – безперечно, війна за незалежність. Можна сказати, що це відкладена війна. Відкладена на 30 років, враховуючи те, як ми отримали незалежність в 1991-му. Або й на сотні років, враховуючи попередню історію нашої великої держави,
– зауважив глава держави.

Зеленський не сумнівається, що Україна виборе свою незалежність, проте закликав пам'ятати її ціну. Ця ціна – це десятки тисяч життів. Це все заради того, аби кожен зміг обрати майбутнє для своєї країни, завершив Володимир Зеленський.

Радимо переглянути: Зеленський привітав українців з Днем вишиванки