Плани захоплення України

Про це в інтерв'ю виданню розповів начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов. За його словами, перед початком війни Путін мав кілька варіантів захоплення України.

Читайте також: На Путіна скоювали замах за час війни в Україні, – Буданов

Я вам кажу як представник розвідки: у нього були в принципі абсолютно реалістичні варіанти, які могли досить погано для нас закінчитися в досить короткій перспективі. І був абсолютно безглуздий, як-то кажуть, тваринний варіант – відкрита агресія. Були люди, які Путіну навіть казали, що варіант відкритої агресії завжди існує, але це не найкращий варіант,
– пояснив голова розвідки.

Він зазначив, що російський президент вибрав саме найгірший для Росії варіант. Він вірив, що не пізніше ніж на третю добу зможе захопити адмінбудівлі Києва, а на десяту добу – завершити активну воєнну фазу, тобто повністю знищити будь-який спротив.

Хто знав про дату вторгнення та чому не казали всім українцям

Буданов також розповів, що знав точну дату вторгнення та доповів про це політичному керівництву країни. На запитання журналіста про їхню реакцію він відповів, що Україна вистояла, а це означає, що була реакція.

Начальник розвідки також зазначив, що 23 лютого учасників зустрічі великого бізнесу в Офісі Президента попередили про максимальну ймовірність початку бойових дій. Представникам великого бізнесу також розповіли про розташування основних сил, угруповань, загальні цифри кількості танків, вертольотів, які стоять на оперативних напрямках.

Суспільство також готували до війни, і головне було не посіяти паніку в суспільстві. Саме це і було досягнуто. Але ви маєте розуміти, коли в будь-якій країні, готується вона чи не готується до війни, починають падати бомби, більша частина суспільства буде "трохи здивована", назвімо це так,
– розповів Буданов.

На запитання журналіста про довоєнні заяви президента і "шашлики в травні" він зазначив, що Путін ухвалив остаточне рішення про початок бойових дій близько 15:00 23 лютого, а до цього часу були ще певні вагання. І кремлівський диктатор міг використати будь-який варіант.

І тому, за словами Буданова, щоб не спричинити завчасної паніки, якої дуже хотіла досягти Росія в Україні, щоб не було значних коливань курсу валют, відтоку капіталу, щоб тримався хоч якось інвестиційний клімат та інші економічні аспекти, доводилося запевняти українців, що ситуація контрольована.

Це може вас зацікавити – Буданов вважає, що Путін у глухому куті, бо не може ні закінчити війну, ні виграти: відео