Таку думку міністр юстиції України Павло Петренко висловив в ефірі телеканалу "Україна".

"Те, що було прийнято апеляційним судом — це популізм. У мене питання до цих суддям — якщо вони готові вийти зі своїх теплих кабінетів і відвести разом з інкасаторами і казначейством засобу на територію, окуповану бойовиками і забезпечити виплати — тоді це справедливе рішення", — заявив міністр.

Відповідаючи на питання про те, що буде, якщо Кабмін програє в касаційній інстанції і чи буде здійснюватися тиск на суд, щоб було скасовано рішення Київського апеляційного адміністративного суду, Петренко сказав: "Ми ніколи не тиснемо на суд".

"Піар на горі тих людей, які проживають на окупованих територіях, не личить нікому. Ні тим, хто подає ці позови, ні суддям, які приймають такі рішення", — вважає Петренко.

Також міністр підкреслив, що український уряд акумулювало на рахунках казначейства всі кошти, які підлягають виплаті.

За словами глави Мін'юсту, більше мільйона українців, які переселилися з Донбасу у зв'язку з діяльністю там терористів і російських військ, отримують соціальні виплати.

"Що стосується Донецької та Луганської областей —700 тисяч пенсіонерів щомісяця отримують пенсії та соціальні виплати", — зазначив глава Мін'юсту.

Петренко заявив: "Інший механізм виплат, який зараз працює-це можливість отримати кошти на вільних територіях, що і роблять багато жителів Донбасу, переїжджаючи в сусідні області і отримуючи ці виплати щомісяця".

Нагадаємо, 2 квітня Кабінет Міністрів України отримав зобов'язання відновити виплату пенсій на окупованій території Донбасу і навіть виплатити пенсіонерам заборгованість. Таке рішення прийняв Київський апеляційний адміністративний суд.

При цьому Міністерство юстиції оскаржить у Вищому адміністративному суді України рішення Київського апеляційного адміністративного суду про необхідність здійснення соціальних виплат на окупованих територіях Донбасу.