Відповідну заяву глава Міністерства охорони здоров'я зробив 5 листопада під час "години запитань" до Кабінету Міністрів на засіданні Верховної Ради.

Читайте також Не державою єдиною: як бізнес допомагає українським лікарням

Проблеми з киснем на Миколаївщині

Нардепка від "Європейської солідарності" Софія Федина запитала Ляшка про штурм інфекційної лікарні на Миколаївщині.

Парламентарка розповіла, що у ніч на 5 листопада родичі пацієнтки з COVID-19 штурмували інфекційну лікарню. Все через "перебої постачання кисню для киснезалежних хворих".

Заступник Ляшка їде на місце інциденту

У відповідь міністр охорони здоров'я заявив у Раді, що 5 листопада в Миколаївську область виїжджає його заступник.

Він розгляне ситуацію, що сталася безпосередньо в конкретній лікарні, про яку йшла мова,
– пообіцяв Ляшко.

Він додав, що заступник міністра також з'ясує інформацію про доступність медичної допомоги для пацієнтів з коронавірусом.

Глава МОЗ також запевнив, що у відомстві контролюють ситуацію з постачанням кисню в лікарнях у різних областях. Зокрема, нещодавно уряд виділив 107 мільйонів гривень зі спецфонду до різних обласних державних адміністрацій.

Інформація від глави лікарні Миколаєва

Очільниця обласної інфекційної лікарні Миколаєва Світлана Федорова у фейсбуці заявила, що приблизно опівночі у клініку ввірвалася група невідомих людей.

Зламали шлагбаум, почали вибивати двері до приймальні. З погрозами накинулися на персонал, з вимогою "кисень!",
– пояснила вона.

З'ясувалося, що у той час до медзакладу прибула "приватна швидка", яка привезла жінку зі сатурацією 35.

Згодом стало відомо, що пацієнтка надійшла до Новобузької центральної районної лікарні 3 листопада. Там, за словами Федорової, не було кисню та персоналу, який вміє надавати необхідну допомогу, тому родичі жінки почали діяти у такий спосіб.

Відповідь Новобузької лікарні

У Новобузькій лікарні підтвердили, що хвора справді поступила до них пізно ввечері 3 листопада. У неї була двобічна пневмонія, яку спричинив коронавірус. Сатурація у жінки становила 35%, температура тіла була 39 градусів.

У лікарні її стан стабілізували – сатурація виросла до 88, температура впала до 37,5 градуса, однак він залишався й надалі важким. Киснем, запевняють у лікарні, жінка була забезпечена. А 4 листопада її діти самовільно, попри відсутність дозволу лікарів, забрали жінку з медзакладу.

Лікарня всіма необхідними ліками та киснем забезпечена повністю. Кисень поставляється щоденно, а подекуди і двічі на добу в балонах від 2 поставників,
– наголосили там.

У лікарні додали, що перебоїв з доставкою кисню у них не було.

Проблеми з киснем в областях: що відомо