Про заяви керівників оборонного сектору РФ

11 березня міністр оборони Російської Федерації Сергій Шойгу прозвітував перед президентом та парламентом про успіхи російської армії.

Читайте також: Ще більше зброї, призов та залякування наступом ЗСУ: як бойовики готуються до виборів в Україні

За його словами, Збройні сили РФ впродовж останніх шести років отримали 109 міжконтинентальних балістичних ракет та 3712 модернізованих танків.

Сергій Шойгу
Шойгу включений до санкційного списку України у відповідь на збройну агресію РФ

А за тиждень до того із настановами, як втілити масштабний план переозброєння, перед Академією наук виступив й начальник Генштабу РФ Валерій Герасімов.

Ми повинні всіма силами забезпечити технічну, технологічну, організаційну перевагу над будь-яким потенційним противником,
– наголосив він.

Аналітики вже назвали доповідь Герасимова оголошенням про зміну воєнної доктрини Росії. Адже ще сім років тому він давав зовсім інші настанови й казав, що масштабних конфліктів не буде.

Герасимов
За словами Матіоса, Герасимов — головний організатор війни на сході Україні

Тож треба готувати диверсійні групи та застосовувати інформаційні методи для дестабілізації супротивника. Світ побачив у Криму та на Донбасі, як це працює. Тепер уявлення про майбутні війни в Генеральному штабі Росії суттєво змінились.

Це те, що люблять усі військові. Тобто треба показати свою силу в реальних бойових діях. Тоді до країни будуть ставитися інакше,
– пояснив Андрій Окара, російський політолог.

Про проблеми російської армії

Росія вклала в переозброєння сотні мільярдів доларів. А оборонний бюджет РФ є третім у світі після США та Китаю. Але це ще не означає, що Збройні сили Росії можуть воювати з тими ж американцями: маємо наочний приклад у лютому 2018 року в Сирії.

Що сталося у Сирії на початку 2018 року? 7 лютого міжнародна коаліція в Сирії здійснила авіаудар, жертвами якого стали близько 200 бійців армії союзників президента країни Башара Асада. За даними джерел, у Сирії загинули також російські найманці "Вагнера". Це – нелегальна приватна військова структура. Брала участь у бойових діях на Донбасі і в Сирії на стороні Росії. Бійці компанії неодноразово нагороджувались державними нагородами за особистими неопублікованими наказами президента Росії.

Тоді росіяни зазнали жахливої тактичної поразки. Воїнів розстрілювали, як у тирі, а вони навіть не знали звідки. І це свідчить не тільки про технологічну відсталість, а й про прогалини на рівні тактичного та стратегічного управління військами.

Ізоляція російської військової спільноти від світової триває майже сто років. Сенс багатьох речей не дуже розуміють: як в організаційному плані, так і в ідеологічному чи стратегічному. Відсталість настільки жахлива, що вони навіть не розуміють, наскільки вони відстали,
– запевнив Павло Фельгенгауер, військовий оглядач.

Найголовніше в будь-якій армії – людина, тобто особовий склад і його готовність воювати. Російські військові переконані, що і тут не все добре: воїни звільняються.

Та попри все вогнева міць Збройних сил Росії величезна, а Путін і не приховує, що готовий натиснути червону кнопку. А ще Кремлю вигідно лякати власне населення зовнішніми ворогами.

Адже нібито захищаючи народ, можна закручувати гайки всередині країни: забороняти мітинги, запроваджувати тотальну цензуру, а опозицію оголошувати іноземними агентами. А тим часом під грифом "таємно" роздувати військовий бюджет. І нікому навіть на думку не спаде запитати про те, куди ж діваються гроші.