Ректора, який їх туди відправив – покарали. Поки що лише доганою, але тепер за нього візьмуться ще й СБУ та Нацполіція.

Читайте також: Студентів з Сум відправили на практику в окупований Крим

З такої самої "мандрівки" майбутні фахівці з туризму повернулися два тижні тому.

Наш похід полягав у тому, щоб ми посилили певну категорію складності, адже це входило в програму посилення спортивної майстерності – це в нас є пара така в інституті на нашій кафедрі є,
– прокоментував студент СумДПУ імені Макаренка Олександр Купальний.

Історія миттю обернулась скандалом. Ще б пак: на п'ятому році анексії і у розпал війни з Росією український ВИШ відправляє студентів на практику в анексований Крим. Але в університеті нічого скандального не бачать. Там кажуть, що маршрут складали разом зі студентами – від міста Судак до перевалу Ангар. А затвердило його керівництво кафедри.


Фото студентів, яких відправили на практику до окупованого Криму

Ректор вишу неоднозначне рішення підлеглих пояснює "особливостями рельєфу" півострова. Мовляв. на Сумщині немає гір, а походи таких категорій потребують фізичної підготовки. Також там запевнили, що перед тим, як це питання вирішувати, вони погодили його з СБУ. В обласному ж управлінні СБУ про те, що дозволили навчальну практику під носом у окупантів – вперше чують.

Управлінням Служби безпеки України у Сумській області проходження практики студентами не погоджувалося, оскільки це не передбачено чинним законодавством України,
– повідомила речниця управління СБУ в Сумській області Олеся Рапута.

Розпитати про цю "історію з географією" самого ректора сьогодні не вдалося. Спочатку Юрій Лянний був дуже заклопотаний, а потім у приймальні взагалі перестали брати слухавку.

Клопотів ректору сумського університету тепер і справді вистачає. Коли історія набула розголосу – університетом зайнялось Міністерство освіти. Там провели перевірку вишу, оголосили ректору догану за практику на окупованому Криму та ще й запідозрили його в корупції.

У зв'язку з тим, що ректор даного ВНЗ не забезпечив усунення недоліків в роботі університету, які були виявлені при черговій перевірці, то догана стосується й інших претензій,
– заявив голова директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН України Олег Шаров.

Через догану ректор вже лишився без надбавки до зарплати. А поза тим Міносвіти знову звернулось до СБУ та Національної поліції. Аби ті ретельно перевірили всі обставини справи.