Про це йдеться в ухвалі Печерського районну суду від 9 червня, пишуть "Наші гроші".

За даними видання, міністр-втікач Захарченко, його дружина Людмила, донька Вікторія Нехаєва і зять Ілля Нехаєв отримували значні доходи від ряду підприємств, які були зареєстровані в Одесі та припинили свою діяльність у 2012 році.

Зокрема, за даними Держфінмоніторнингу, донька і зять Захарченка у 2010-2011 роках отримали 81,23 мільйонів гривень доходу від одеського ТОВ "БФ "Укрбуд", яке у 2013 році було визнане банкрутом. У 2010-2011 власником фірми був Сергій Лисенко, а у 2012-2013 — Світлана Кінберг, яка, як і Лисенко, значиться мешканкою Луганської області.

Основним видом діяльності "БФ "Укрбуд" є будівництво житлових і нежитлових будівель, водночас задекларовані валові доходи "БФ "Укрбуд" за 2010-2011 роки значно нижчі за дохід, виплачений доньці та зятю Захарченка, тому цей прибуток має сумнівний характер.

У 2011 році Віталій Захарченко отримав 1,2 мільйона гривень авторської винагороди, про що вказано в його податковій декларації. За даними Державної фіскальної служби, гроші надійшли від ТОВ "Рекламна агенція "Жорсонк". Слідство з’ясувало, що "Жорсонк" створено не з метою здійснення господарської діяльності і виплати 1,2 мільйона гривень Віталію Захарченку здійснено не за фактично виконану ним роботу, а з метою прикриття незаконності джерел походження доходів.

Читайте також: Захарченко досі має квартиру на Печерську

Відповідно до іншої ухвали Печерського райсуду, у 2011-2012 роках "Жорсонк" також придбало на 70,36 мільйонів гривень цінних паперів. Операції по придбанню цінних паперів "Жорсонк" проводив за посередництва ТОВ "Фондова система "Глобал Інвестмент", якій також перераховував усі гроші за придбані цінні папери на рахунок у ПАТ "Банк ринкові технології".

Разом з тим, відповідно до звіту ліквідатора, у 2013 році у ході банкрутства в компанії "Жорсонк" не виявлено жодного майна, активів, в тому числі цінних паперів.

Засновником, директором і бухгалтером компанії "Жорсонк" значився Андрій Шкурат, зареєстрований у місті Суми. Допитаний в якості свідка, Шкурат повідомив, що до реєстрації фірми стосунку не мав, ніколи не думав займатись господарською діяльністю, оскільки обрав професію військового, будь-яких документів фінансово-господарського характеру від імені "Жорсонк" не готував та не підписував.

Водночас Шкурат пояснив що влітку 2011 року на прохання свого товариша у приміщенні ПАТ "Банк ринкові технології" (сьогодні перейменований у "Смартбанк") підписав документи, що мали для нього невідоме походження та призначення.

У 2010-2011 роках "Фондова система "Глобал Інвестмент" була записана на В’ячеслава Мирогородського з смт Ізварине Луганської області. Цей же Мирогородський має 7% у "Інвестиційно-Трастовий Банк", який пов’язують з оточенням Захарченка.

Суд надав слідчому тимчасовий доступ до матеріалів справ щодо банкрутства вищезгаданих компаній, оригіналів договорів та інформації про рух грошових коштів по банківських рахунках.

Нагадаємо, в листопаді 2014 року Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження проти екс-міністра МВС Віталія Захарченка за підозрою у незаконному збагаченні та відмиванні доходів в особливо великих розмірах.

Захарченко перебуває в санкційному списку ЄС, його активи заморожені, зараз він переховується на території Росії. У березні 2015 президент РФ Володимир Путін включив Захарченка до складу експертної ради комітету Держдуми Росії.