Для цього спільно з міжнародними експертами вже сформовано дорожню карту, яка ляже в основу стратегії розвитку туризму й курортів, повідомляє Офіс Президента України.

Цікаво Найкращі місця для відпочинку в наметах: добірка цікавих локацій

Стратегічними завданнями є запровадження системи туристичної статистики, уже розроблений новий законопроєкт про туризм, вдосконалення системи управління галуззю, діджиталізація, створення реєстру суб'єктів туристичної діяльності,
– розповів Олександр Ткаченко.

Він також пригадав і про ініціативу Зеленського щодо "туристичних магнітів" для кожної області. Ця ініціатива буде перетинатися з "Великим будівництвом", а стосуватиметься насамперед музеїв, театрів і замків.

Міністр культури також зазначив, що спільно з обласними держадміністраціями з формування туристичних маршрутів у регіонах. Також триває робота над створенням багатомовного порталу Visit Ukraine.

Зі свого боку міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що уряд активно працює над питанням лібералізації візового режиму для туристів з Китаю й Індії. Зеленський наголосив, що її слід провести якомога швидше.

Коротко про туризм в Україні:

  • Щороку Україну відвідують понад 20 мільйонів туристів з інших держав. Це передовсім сусідні Молдова, Білорусь, Росія, Польща й Угорщина.
  • Туристична галузь відчутно постраждала після початку російсько-української війни. Насамперед різко зменшилася кількість російських туристів, які тривалий час домінували, а анексія Криму відібрала чи не ключову туристичну територію.