У Міноборони Китаю повідомили, що це питання є виключно внутрішньою справою.

До теми Тайвань вивчає бойовий досвід України у війні з Росією для розробки своєї стратегії

Зокрема, Китай ніколи не буде терпіти "сепаратистські акти незалежності Тайваню" або втручання іноземних сил. Про це заявив речник Народно-визвольної армії, на який цитує в четвер державне ЗМІ Сіньхуа.

Військові навчання у Тайвані спрямовані не проти земляків, а скоріше на "сепаратистську діяльність" та іноземне втручання. Про це заявив речник Міноборони Китаю Ву Цянь.

За його словами, ці дії здійснює правляча на острові Демократична прогресивна партія, і це призвело до напруги. У Міноборони запевнили, що питання Тайваню є внутрішньою справою Китаю.

Чим більше Сполучені Штати Америки та Японія підносять хвилю щодо тайваньського питання, тим жорсткіших дій ми будемо вживати для захисту національного суверенітету та територіальної цілісності,
– додав Ву.

Додамо, що Китай вважає Тайвань повстанською провінцією і прагне до возз’єднання, для чого не виключає застосування сили.

Острів, яким керують автономно, також є одним з головних джерел конфлікту між Китаєм та Сполученими Штатами, зокрема тому, що Вашингтон є основним постачальником зброї для Тайваню і стане його найбільшим військовим союзником у разі війни.

Цікаво, що під час російського вторгнення РФ в Україну представник тайванської національної безпеки сказав, що "Пекін міг би скористатися цієї ситуацією, щоб розпочати "пізнавальну" війну з Тайванем, щоб переконати жителів острова, що США не виконуватимуть свої зобов’язання захищати острів".

Оперативна інформація рятує життя. Читайте наш телеграм, там ми зараз найшвидші. Цілодобово!

Захопливий блог – холодна війна і боротьба за Тайвань