Про зміну термінів раніше у мережі подейкували, посилаючись на документ за понеділок, 24 червня. Нібито він був підписаний міністром оборони Рустемом Умєровим і оприлюднений у системі електронного документообігу.

Дивіться також З понад 2 мільйонів: скільки людей придатні до призову після оновлення даних

Терміни могли б збільшити на 90 днів

Раніше в УП повідомили, що проєкт закону № 11305, який нібито був підписаний Рустемом Умєровим, передбачав зміну терміну оновлення даних для військовозобов'язаних з 60 на 150 днів.

"Міноборони підтримує мій з колегами законопроєкт про продовження на 90 днів терміну оновлення даних військовозобов'язаними", – про це також писав нардеп Володимир Ар'єв, який був одним з ініціаторів законопроєкту.

Таким чином термін на оновлення військово-облікових даних могли продовжити до 14 жовтня 2024 року. Втім, пізніше УП спростувала цю інформацію, посилаючись на лист Умєрова.

"У Міністерстві оборони України, в межах компетенції, з урахуванням проведеного аналізу уточнення даних громадянами України через електронний кабінет, центри надання адміністративних послуг та шляхом особистого прибуття до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, додатково опрацьовано проєкт Закону України "Про внесення змін до Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку" щодо продовження строку оновлення військово-облікових даних", реєстраційний № 11305 від 29.05.2024, поданий народним депутатом України Ар'євим В.І. та іншими народними депутатами України, який не підтримується", – зазначається у документі.

Відтак, військовозобов'язані повинні оновити свої дані в ТЦК до 16 липня. При порушенні термінів військовозобов'язані можуть відчути на собі штрафні санкції.

У Міноборони не підтримали збільшення термінів оновлення даних / Фото УП

Варто додати, що від 25 червня українці можуть отримати електронний військово-обліковий документ в ЦНАПах під час оновлення даних. Він матиме таку ж юридичну силу, як і паперовий варіант документа і буде чинним протягом 1 року від дати отримання.