Мовиться про війська Росії біля українського кордону. Про це розповіли в ефірі радниця заступника міністра оборони Наталія Воронкова.

До теми Міноборони суттєво розширило перелік професій, який зобовʼязує жінок стати на військовий облік

У міноборони пояснили, чому збільшили кількість військовозобов'язаних жінок

Це просто те, що було зроблено (розширення переліку спеціальностей – 24 канал), щоб у разі мобілізації, у разі настання військових дій і військового положення, ці люди могли бути мобілізовані та бути корисними у військах. Це просто потихеньку, про всяк випадок, готуємося до найгіршого розвитку подій,
– розповіла Наталія Воронкова.

У Міноборони пояснили також: "Зараз дуже дивна ситуація на кордоні з Україною. Ми не знаємо, чим ця ситуація завершиться, коли до наших кордонів стягуються війська Росії, там дуже великі сили. Ми не знаємо, що це – торгівля ситуацією, виманювання якихось собі преференцій або це дійсно загроза".

За словами радниці, у переліку зазначені спеціальності, що споріднені до військових спеціальностей. Вона пояснила, що цьому переліку не приділяли уваги, але це ті спеціальності, що був і раніше.

"Він стосується не лише жінок, але й чоловіків. Можливо трошки цей перелік зараз був розширений і якісь спеціальності більш затребувані у військах, тому перелік трохи змінили. Проте в цілому він залишився, яким він і був", – розповіла речниця заступника міністра оборони.

Коротко про збільшення переліку військовозобов'язаних спеціальностей

  • 17 грудня набули чинності нові норми, згідно з якими Міністерство оборони суттєво розширило перелік спеціальностей та професій, який передбачає взяття жінок на військовий облік.
  • Саме тому стати на військовий облік тепер деяким жінкам обов'язково. Зокрема мовиться про випадки, якщо професія входить до розширеного переліку, а також якщо жінка придатна до проходження військової служби за станом здоров'я та віком.
  • Мовиться про медійників та комунікаційників усіх категорій: журналісток, операторок, піарниць, видавчинь, бібліотекарок, перекладачок тощо. А також медиків, аналітикинь, фінансисток, науковиць, менеджерок різного профілю, та ветеринарок.
  • Директори, де працюють жінки, мають проконтролювати, щоб вони встали на військовий облік.

Що буде з Харковом, якщо Росія вкотре нападе – дивіться відео