Біля робочої резиденції Лукашенка у Мінську помітили скупчення техніки та військових, зокрема й роти почесної варти. Про це повідомляє TUT.BY.

Важливо Масові протести в Білорусі: останні новини та що відомо – фото, відео

Що відбувається біля Палацу Незалежності: останні новини

Зранку 23 вересня до Палацу Незалежності почали прибувати військові та силовики. Проїзд для особистого транспорту на ділянці дороги біля Палацу Незалежності перекрили.

Напередодні опозиційний телеграм-канал NEXTA повідомив, що Олександр Лукашенко на тлі протестів може провести таємну церемонію інавгурації. Цікаво, що до резиденції Лукашенка вже прибули провладні канали.

Ближче до 11:00 кортеж Лукашенка прибув до палацу. За інформацією TUT.BY біля Палацу Незалежності може відбуватися лише репетиція інавгурації. Її проводили й раніше, однак без участі силовиків. У ЦВК заявили, що не чули про інавгурацію Лукашенка, водночас голови комісії наразі немає на робочому місці.

Приблизно об 11:20 Мінськтранс повідомив, що рух транспорту біля палацу відновили.

Що відбувається біля Палацу Незалежності / Фото TUT.BY

Таємна інавгурація Лукашенка – дивіться відео:

Президентські вибори у Білорусі та протести: головне

  • 9 серпня у Білорусі відбулися президентські вибори. На них з великим відривом переміг Олександр Лукашенко. Люди переконані, що голосування було сфальсифікованим, тому вийшли на протести.
  • Того ж дня влада наказала силовикам затримувати людей. З мирними активістами поводилися вкрай жорстоко – проти них застосовували гумові кулі та водомети.
  • З 11 серпня у Білорусі почали влаштовувати всенародні страйки. А протести не вщухали. Працівники підприємств влаштували саботаж роботи, вимагаючи чесних виборів.
  • Натомість головна опонентка Лукашенка Світлана Тихановська була змушена виїхати з країни. Пізніше вона зізналася, що їй погрожували.