Як зазначають у Генштабі ЗСУ, контрнаступ на Харківщині став причиною скорочення бригад ворога. Причому мовиться про те, що в деяких з них залишалося заледве 10% особового складу.

Читайте також Росіяни й далі безглуздо наступають на Донеччині, замість того щоб зміцнювати оборону, – ISW

На Харківщині ворог зазнав чималих втрат

Наприклад, підрозділи 11 армійського корпусу зі складу Балтійського флоту збройних сил росії втратили:

  • понад 50% свого особового складу;
  • понад 200 одиниць техніки.

Якщо говорити про 64 окрему мотострілецьку бригаду Східного військового округу, то там втрати взагалі приголомшують. Мовиться про 90% особового складу – загиблі, поранені, дезертири, звільнені через відмову воювати. Тож техніку цієї бригади передають підрозділам прикордонної служби фсб. Саму ж військову частину планують розформувати.

Ворог намагається штурмувати, але зазнає втрат

Слід також пам'ятати про те, що російські військові не полишають спроб вийти на адміністративні межі Донецької області. Наприклад, на одному лише Авдіївському напрямку наступ ворога змушує його щоденно втрачати своїх бійців. Так, за даними Генштабу ЗСУ, до лікарень відправляють по 30 окупантів зі складу 1 армійського корпусу російських військ кожного дня.

Зауважимо, що упродовж минулої доби ЗСУ відбили низку атак. Окупанти планували наступати у районах Михайлівки Другої, Веселої Долини, Одрадівки, Мар'їнки, Новомихайлівки, а також Правдиного.

Безглуздий наступ на Донеччині триває

В Інституті з вивчення війни поділилися черговим аналізом ситуації на фронті. Там зауважили, що ворог не відступає ані на крок від своєї методички. Оскільки диктатор наказав захопити Донецьку область, то наступ загарбників у ній не припиняється.

Водночас, зауважують аналітики, ресурси, які використовують російські військові, можна було б використати раціональніше. Наприклад, не зосереджуватися навколо Бахмута, а облаштовувати оборонні позиції, адже контрнаступ ЗСУ триває.

Натомість російські військові не припиняють поливати вогнем Бахмут й інші населені пункти. Крім того, на цей напрямок перекидають наявні резерви. Себто роблять все для того, щоб бодай якось просунутися вперед. Натомість, переконані в Інституті, окупанти краще б займалися оборонною лінією, створеною уздовж річки Оскіл на сході Харківської області.

Варте уваги – Арестович розповів про ситуацію на фронті: дивіться відео