Про це 24 Каналу заявив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко, зауваживши, що спочатку росіяни намагалися оточити Вовчанськ та обійти його в районі Тихого. Також вони хотіли об'єднати два угруповання у районі Липців та Вовчанська.

Дивіться також Росіяни в оточенні у Вовчанську, бої під Кремінною: як змінилася лінія фронту за тиждень

Що намагаються робити росіяни

"Ці спроби блоковані. Нині є вогнева потужність для того, щоби тримати під контролем логістичне сполучення Шебекіно – Вовчанськ. Удари завдаються по Бєлгородській області. Ворог там намагається перегрупуватися", – сказав Мусієнко.

Загарбники доукомплектовують свої підрозділи. Керівник Центру військово-правових досліджень додав, що загальна чисельність військ угруповання ворога "Сєвєр" – приблизно 53 тисячі. Однак, не усі вони залучені до операції на Харківщині. Частина перебуває на території Курської та Брянської областей Росії.

Яка ситуація на Харківщині: дивіться на карті

Противник намагається наростити своє угруповання, однак значних змін щодо того, що ворог може готуватися до розширення наступу та пришвидшення своєї операції, нині немає.

Вони будуть пробувати зберігати свою присутність. Бодай триматися для того, щоб українські сили їх не витиснули з Харківщини. Розтягувати нашу лінію оборони,
– припустив Олександр Мусієнко.

Дії ворога на інших напрямках

Росіяни зрозуміли, що у них немає шансів на Вугледарському напрямку. Вони намагаються сунути на Времівському та Старомайорському напрямках. Ворог намагається розтягувати лінію оборони ЗСУ. Окупантам при цьому не вдалося прорватися на Куп'янському напрямку. Однак, вони намагаються посилити наступ у напрямку Лиману.

"Так час від часу ми спостерігаємо. При цьому стабільна ситуація – складна. Де вона не змінюється – це Покровський напрямок, де вони наступають постійно, хоча певні частини перекинули на Харківський напрям", – додав керівник Центру військово-правових досліджень.

Наступ Росії на Харківщині: новини

  • Навколо Вовчанська тривають запеклі бої. Українська армія намагається ізолювати ворога. Бійці проводять успішні штурми.
  • За словами офіцера відділення розвідки бригади "Рубіж" Національної гвардії України Віталія Литвина, ЗСУ тримають ініціативу у напрямку Липців. Вони відкинули противника та намагаються стабілізувати ситуацію. Окупанти тим часом продовжують перегрупування та покращують фортифікації.
  • Ветеран російсько-української війни Євген Дикий розказав, що росіяни перейшли з наступу в оборону. Усе, аби втримати свої позиції.