Вода з річки Прут, яка зруйнувала міст, сягала понад 8 метрів. Про це написав на своїй сторінці у фейсбуці голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук.

Найголовніше про Повінь у Західній Україні: все, що потрібно знати – фото, відео негоди

Відтак очільник Чернівецької області зазначив, що невідкладно потрібно продовжувати будівництво нового мосту. Зазначимо, що міст визнали аварійним раніше і про необхідність зведення нового говорилося зокрема місць до того, як західну Україну накрила повінь.

Як розповів "Суспільному Буковини" голова Новоселицької райдержадміністрації Олег Мельничук, під час повені міст був повністю накритий водою. Коли вона зійшла – зникло саме полотно мосту, а залишилися лише підпори.

Тимчасовий міст з 2008 року

Важливо зазначити, що це був тимчасовий міст, передбачений передусім для пішоходів та транспорту, вагою до п'яти тонн. Попередній міст був зруйнований потужною негодою у 2008 році. Опісля звели тимчасову споруду, а до будівництва нового постійного мосту так і не приступали.

Міст у Маршинцях
Так міст виглядав до повені / Фото Чернівецької ОДА

Роботи щодо зведення нового мосту почалися у травні. Однак, як повідомляє "Суспільне", Антимонопольний комітет скасував тендер на його будівництво.

Міст об'єднував села двох різних районів через річку Прут – дивіться карту

Як на Буковині приборкують наслідки повені

  • Негода, за даними ДСНС, підтопила 1 049 будинків у 45 населених пунктах, залишила без світла 17, без газу – 9 населених пунктів. Повінь пошкодила 4 дамби і 47 кілометрів доріг.
  • У найбільш постраждалих селах Кіцманського району 25 червня провели толоку: волонтери та навіть держслужбовці приїхали допомогти місцевим обаштувати подвір'я, які понівечила негода.
  • Від 26 червня повністю відновив роботу один з найбільших в Україні ринків "Калинівський". Під час пікового підняття аоди у річці Прут, вздовж якої розташований базар, були затоплені 5 секторів ринку, паркінг та дорога.
  • За словами мера Чернівців Олексія Каспрука, лише самий обласний центр – Чернівці зазнали збитки приблизно на 12-13 мільйонів гривень. Ця сума перевищує наявний резервний фонд.
  • Протягом наступних двох днів у місті обмежать водопостачання через забруднення річки Дністер.