Вручення підозри митрополиту 24 Каналу підтвердили джерела в СБУ. Попередньо Павло Лебідь, він же Паша "Мерседес" повідомляв про обшуки у нього вдома.

Дивіться також "Прокльони, погрози, сутички": хронологія виселення УПЦ МП з Києво-Печерської лаври

Що інкримінують Паші "Мерседесу"

Павлу Лебедю вручили підозру за двома статтями Кримінального кодексу України – розпалювання релігійної ворожнечі (стаття 161) та виправдання збройної агресії Росії ( стаття 436).

Вручення повістки митрополиту: відео

Що цьому передувало

  • Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" розірвав з УПЦ МП договір про оренду. Таке рішення ухвалили через те, що релігійна організація порушила умови користування державним майном.
  • Ченці УПЦ МП мали залишити Лавру до 29 березня, але заявили, що не збираються звідти йти. Два дні поспіль вони блокували роботу комісії Мінкульту на території святині.
  • Митрополит УПЦ МП Павло (Лебідь) 29 березня записав відеозвернення з погрозами та прокльонами чинній українській владі, зокрема президенту. Він сказав, що "сльози ченців не впадуть на землю, а впадуть йому на голову".
  • Зауважимо, що Паша "Мерседес" неодноразово проявляв свою проросійську позицію. Під час сутичок на території Лаври він вкотре відмовився сказати, що Росія розпочала війну проти України, а натомість почав "шарпатись" із журналістами.
  • Ще до повномасштабного вторгнення Павло Лебідь казав, що Крим – ніколи не був українським, а Україна є агресором на Донбасі. Про усе це ми писали тут.