Днями ізраїльські військові знайшли тіла заручників, яких ХАМАС викрав торік 7 жовтня. Серед них і тіло Шані Лук – дівчина приїхала з Німеччини на музичний фестиваль. Її закатували терористи ХАМАС.

Дивіться також З літаків і танків: Ізраїль завдав ударів по всьому Сектору Гази, – Reuters

Зібрані нами докази, включаючи інтерв'ю з тими, хто вижив, та очевидцями, автентичні відео-, фото- та аудіоматеріали, супутникові знімки та заяви ймовірної злочинної групи, свідчать про те, що Ізраїль навмисно і систематично позбавляв цивільне населення в усіх частинах Гази об'єктів, необхідних для виживання людини,
– мовиться в повідомленні МКС.

Прокурор МКС Карім Хан говорить, що Ізраїль установив повну блокаду Гази, яка включала повне закриття трьох пунктів перетину кордону – Рафах, Керем-Шалом та Ерез – із 8 жовтня 2023 року на тривалий час.

А ще Держава Ізраїль обмежила передачу товарів першої необхідності, в тому числі продукти харчування та медикаменти (навіть коли пункти перетину кордону були знову відкриті), перекрила транскордонні водопроводи з Ізраїлю до Гази, відключила сектор Гази від електроенергії.

Нетаньяху та Галлант відповідальні за колективне покарання цивільного населення Гази, внаслідок якого загинуло багато людей, у тому числі дітей.

Їм інкримінують:

 • голод цивільного населення як метод ведення війни як воєнний злочин;
 • умисне заподіяння сильних страждань або серйозних тілесних ушкоджень чи шкоди здоров'ю, або жорстоке поводження як воєнний злочин;
 • умисне вбивство або вбивство як воєнний злочин;
 • умисне спрямування нападів на цивільне населення як воєнний злочин;
 • винищення та/або вбивство, в тому числі в контексті смертей, спричинених голодом, як злочин проти людяності;
 • переслідування як злочин проти людяності;
 • інші нелюдські дії як злочини проти людяності.

"Ізраїль, як і всі держави, має право вживати заходів для захисту свого населення. Це право, однак, не звільняє Ізраїль або будь-яку державу від обов'язку дотримуватися міжнародного гуманітарного права. Незважаючи на будь-які військові цілі, які вони можуть переслідувати, засоби, які Ізраїль обрав для їх досягнення в Газі, а саме, навмисне спричинення смерті, голоду, великих страждань і серйозних тілесних ушкоджень або шкоди здоров'ю цивільному населенню, є злочинними", – сказано в дописі.

В МКС підкреслили: продовжують закликати сторони не порушувати закон і звільнити заручників. Якщо ж Ізраїль і ХАМАС продовжать коїти воєнні злочини, то суд буде клопотати про видачу ордерів на арешт.

Карім Хан наголосив: закон один для всіх.

Жоден піхотинець, жоден командир, жоден цивільний лідер – ніхто не може діяти безкарно. Ніщо не може виправдати навмисне позбавлення людей, в тому числі багатьох жінок і дітей, найнеобхіднішого для життя. Ніщо не може виправдати захоплення заручників або цілеспрямовані обстріли цивільного населення,
– зазначено в публікації.

Там назвали можливу видачу ордерів на арешт прем'єра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу та міністра оборони єврейської держави Йоава Галанта ганебним та лицемірним кроком.

Дипломатичне джерело в оточенні Нетаньягу сказало: якщо це рішення виконають, це стане ганьбою у світовому масштабі.

Лицемірству немає меж,
– цитують його журналісти ізраїльського 13 каналу.

Наразі в державі тривають термінові наради щодо цієї ситуації.

Я подаю клопотання про видачу ордерів на арешт до Палати попереднього провадження Міжнародного кримінального суду у справі "Ситуація в Державі Палестина",
– йдеться в повідомленні Каріма Хана.

Мова про таких людей:

 • Ях'я Сінвар – голова ХАМАС у секторі Гази;
 • Мохаммед Діаб Ібрагім аль-Масрі (Дейф) – головнокомандувач військового крила ХАМАС, відомого як "Бригади Аль-Кассам";
 • Ісмаїл Ханія – голова політбюро ХАМАС.

Було зібрано докази, що лідери ХАМАС чинили воєнні злочини у період щонайменше з 7 жовтня 2023 року.

Про які злочини ХАМАС ідеться:

 • винищення як злочин проти людяності;
 • вбивство як злочин проти людяності;
 • захоплення заручників як воєнний злочин;
 • зґвалтування та інші акти сексуального насильства як злочини проти людяності, а також як воєнні злочини в контексті полону;
 • катування як злочин проти людяності, а також як воєнний злочин у контексті полону;
 • інші нелюдські дії як злочин проти людяності в контексті полону;
 • жорстоке поводження як воєнний злочин у контексті полону;
 • посягання на особисту гідність як воєнний злочин у контексті полону.

"Моя Канцелярія стверджує, що воєнні злочини, про які йдеться в цих заявах, були скоєні в контексті міжнародного збройного конфлікту між Ізраїлем і Палестиною, а також неміжнародного збройного конфлікту між Ізраїлем і ХАМАС, що відбувався паралельно", – інформує Карім Хан.

На жаль, ХАМАС досі чинить деякі з цих злочинів. Міжнародний кримінальний суд стверджує, що "звинувачення у злочинах проти людяності були частиною широкомасштабного і систематичного нападу на цивільне населення Ізраїлю з боку ХАМАС та інших озброєних груп".

Саме Сінвар, Дейф та Ханія несуть кримінальну відповідальність за вбивство сотень ізраїльських цивільних 7 жовтня 2023 року. Також тоді захопили щонайменше 245 заручників.

Прокурори опитали жертв і колишніх заручників та очевидців із шести основних місць нападів: це кібуци Кфар-Аза, Холіт, місце проведення музичного фестивалю Supernova; кібуци Беер, Нір Оз і Нахаль Оз.

Іще є записи камер відеоспостереження, автентичні аудіо-, фото- та відеоматеріали, заяви членів ХАМАС, а також висновки експертів, у тому числі медичні.

Також лідери ХАМАС особисто відвідували заручників. Усе це вказує, що воєнні злочини не могли бути скоєні без їхніх дій. Тож очільників руху ХАМАС звинувачують як співвиконавців і керівників відповідно до статей 25 і 28 Римського статуту.

Я знову повторюю свій заклик до негайного звільнення всіх заручників, захоплених в Ізраїлі, та їхнього безпечного повернення до своїх родин. Це фундаментальна вимога міжнародного гуманітарного права,
– підсумував Карім Хан.