Про це 24 Каналу розповів народний депутат, секретар Комітету Верховної Ради з нацбезпеки, полковник СБУ Роман Костенко, зауваживши, що за наявного темпу бойових дій вони не мають значних проблем із мобілізацією.

Дивіться також "Легкі санітарні втрати": якою насправді для Росії є ситуація на лівобережжі Херсонщини

Як Росія набирає людей на війну

Як наголосив Костенко, якби масштаби були іншими, то окупанти вже б відчули серйозні проблеми. До прикладу, якби сталася війна з НАТО.

Якби вони воювали з усім НАТО і їм потрібні були б мільйонні армії, то вони відчували б проблеми з мобілізацією, як і ми. Зараз там мають змогу просто набирати людей з різної глуші за гроші. Раніше вони довели їх до зубожіння. І тепер ці люди вважають, що єдиний спосіб заробити грошей – йти на війну,
– сказав Костенко.

Вони поки мають змогу платити гроші та набирати людей з невеликих населених пунктів, не зачіпаючи великі міста. Якби така мобілізація була у великих населених пунктах, то вже могли б початися різні протести.

Втрати Росії у війні: коротко

  • Росія зазнала колосальних втрат з початку повномасштабної війни проти України. За цей час українські військові ліквідували понад 375 тисяч особового складу ворога. А за 19 січня ця цифра зросла ще на 750 одиниць.
  • Також Росія втратила 6171 танк, 11455 бойових броньованих машин, 8868 артилерійських систем, 967 РСЗВ, 654 засоби ППО тощо.
  • У грудні представник ГУР Вадим Скібіцький говорив, що наразі Кремль не має потреби проводити велику мобілізацію. Щодня через рекрутинг та мобілізаційні заходи окупанти отримують поповнення на 1000 – 1200 осіб.