Начальник управління персоналу Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач розповів, як відбувається мобілізація. Наразі у ЗСУ проходять службу близько мільйона українців.

До теми Відпустки для українських захисників: скільки та коли можуть відпочивати військові під час війни

Кого мобілізують в першу чергу

За словами Горбача, це визначають відповідно до потреб для доукомплектування військових частин. Наразі призивають усі категорії і військові спеціальності.

Військовий повідомив, що в першу чергу відбирається особовий склад, який вже мав досвід проходження військової служби. Такі військовослужбовці можуть направлятися безпосередньо до бойових військових частин.

Водночас військовозобов'язані, які не проходили до цього військової служби, можуть бути призвані тільки до навчальних військових частин або до вищих навчальних військових закладів для перепідготовки.

Скільки часу триває підготовка

Горбач заявив, що така підготовка триває щонайменше місяць. Що стосується більш складних спеціальностей, то термін може бути довшим. Після проходження підготовки військовозобов'язані направляються до військових частин.

За його словами, особовий склад повинен бути придатним за станом здоров'я, відповідно, тут пріоритет надається молодшим категоріям військовозобов'язаних. У Збройних Силах виникають потреби у комплектуванні спеціалістів у різних сферах.

Мобілізація в Україні: що треба знати

  • Воєнний стан та загальну мобілізацію в Україні продовжили ще на 90 днів. Кабмін вніс зміни до постанови "Про продовження строків дії відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації". Мовиться про те, що відстрочку від призову на службу в армії подовжать на 2 місяці.
  • 1 грудня почали діяти нові правила бронювання військовозобов'язаних, які розширюють перелік людей, що підлягають бронюванню. Проте розширення переліку можливостей для бронювання, окрім тих, які передбачають наявність мобілізаційних завдань, діятиме тільки після розроблення і схвалення урядом окремого порядку, який визначатиме ці критерії.
  • Ще 30 листопада у Верховну Раду внесли проєкт закону, що передбачає дозвіл засудженим проходити військову службу. Їм можуть дозволити служити в ЗСУ за призовом під час мобілізації на особливий період.