Омбудсмен заявив, що чоловіки-переселенці у випадку зміни фактичного місця проживання мають стати на військовий облік. Також він розповів, які документи потрібно для цього мати.

До теми Мобілізація в Україні: чи можуть призвати студентів та аспірантів

Що потрібно для того, щоб стати на військовий облік

Для того, щоб стати на облік, за словами Лубінця, чоловікам-переселенцям потрібно прибути у військкомат особисто. Також із собою потрібно мати паспорт та військово-обліковий документ.

Омбудсмен нагадав, що питання регулюється відповідно до Правил військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Окрім того, для отримання багатьох адміністративних послуг чоловікам потрібно мати військово-обліковий документ. Зокрема, без нього не вийде влаштуватися на роботу, подати на розлучення або одружитися та продати нерухоме майно.

Мобілізація в Україні: останні новини

  • В Україні планують запровадити покарання для чоловіків, що під час повномасштабного вторгнення незаконно виїхали за кордон. Та перед розробкою закону в Кабміні та Верховній Раді обіцяють вивчити міжнародний досвід.
  • В Україні знизили граничний призовний вік – тепер мобілізувати можуть чоловіків від 25 років, що не проходили військової служби та військової кафедри.