Мова про проєкт закону №9281, який передбачає внесення змін до статті 15, 18, 18−1 і 37 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу". Ініціатором законопроєкту є прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Дивіться також Військовозобов'язані отримують електронний код: у ТЦК пояснили його функцію

Призовний вік зменшили

Згідно з законопроєктом, пропонується мобілізувати чоловіків віком від 25 до 27 років, які не проходили строкову службу.

У пояснювальній записці зазначено, що "тривале перебування громадян на військовому обліку призовників під час дії воєнного стану вважається недоцільним, враховуючи те, що значна чисельність придатних до військової служби громадян, які не мають статусу військовозобов'язаних, не може бути залучена до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період".

Що цьому передувало

  • Кабмін на засіданні 5 травня 2023 року схвалив проєкт закону про внесення змін до закону про військовий обов'язок і військову службу.
  • Водночас у Міноборони вважають, що це створює велике навантаження на територіальні центри комплектувань та соціальної підтримки. Крім того, призов потребує додаткових фінансових витрат з боку держави.
  • Врешті-решт законопроєкт про скорочення призовного віку потрапив до парламенту 10 травня. Тепер за нього мають проголосувати народні обранці.

Радимо прочитати Воєнний стан знову продовжили: кого можуть призвати в травні 2023 і чого чекати від мобілізації