Про це сказав народний депутат, заступник Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв в ефірі телемарафону.

Дивіться також Броні за податки не буде: нардеп розповів, як змінили законопроєкт про мобілізацію

Які "питання" наразі є до нового законопроєкту

У новому законопроєкті мобілізацію Кабмін лише частково взяв до уваги пропозиції профільного комітету Верховної Ради, тому його потрібно буде доопрацювати.

Ми висловили свої пропозиції про те, що потрібно змінити в цьому законопроєкті. Щось почули, щось недочули, мабуть, у Міністерстві оборони. Але з цим уже можна працювати та доопрацьовувати до другого читання,
– сказав Чернєв.

Він також підкреслив, що за новим законопроєктом не будуть мобілізовані інваліди третьої групи.

Зокрема, за словами заступника голови комітету, не повинно бути розсилки повісток електронною поштою, але згідно з проєктом закону, повістки можуть надсилати в електронний кабінет.

Посадовець також прокоментував ідею щодо блокування доступу до банківських рахунків громадян.

Залишаються питання, але є з чим працювати. Також залишається відкритим питання відповідальності для людей, які не прийшли за повісткою. Ми наполягали на тому, щоб це не порушувало прав людини,
– наголосив він.

Чернєв додав, що комітет запрошуватиме представників Міноборони, щоб вони пояснили свою позицію.

Що відомо про новий варіант законопроєкту про мобілізацію: коротко

  • 30 січня Кабмін зареєстрував у Верховній Раді оновлений проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку під реєстраційним номером 10449.
  • У Міноборони зазначили, що в документі врахували коментарі та зауваження спільно з Генеральним штабом, урядом та народними депутатами. Основні положення законопроєкту виклали в інфографіках.
  • Він передбачає те, що на період воєнного стану визначено чіткий період служби, а люди з інвалідністю всіх груп звільнені від військової служби. Зокрема, військовослужбовці можуть відпочити, взявши відпустку не менше 15 календарних днів.
  • Також строкова служба скасовується – замість неї буде базова військовий вишкіл. Одразу після мобілізації на фронт нікого не кинуть, протягом двох-трьох місяців буде обов'язкова військовий вишкіл. Грошове забезпечення – мінімум 20 тисяч гривень на місяць.
  • Оновлювати дані можна буде онлайн, тобто без візиту до ТЦК. Переїздити в інше місто без дозволу ТЦК можна – треба буде стати на облік за новою адресою. Водночас держслужбовці не матимуть броні.