Під час мобілізації на військову службу призивають врученням повісток. Після отримання документа необхідно з'явитися до військкомату, інформує 24 канал.

До теми Повістка електронною поштою чи виклик телефоном: чи законно це

Що таке мобілізаційне розпорядження

Повістки, які виписують в Україні, бувають кількох видів. Серед них є мобілізаційне розпорядження. Це повістка, яку вручають військовозобов’язаному після проходження медкомісії, якщо його визнали придатним до служби.

Такий припис зобов’язує з’явитися на призовний збірний пункт протягом 24 годин після оголошення мобілізації – загальної або часткової.

Які є види повісток

  • повістка про уточнення облікових даних;
  • повістка про проходження військово-лікарської комісії (ВКЛ);
  • повістка – призов на строкову військову службу;
  • мобілізаційне розпорядження після того, як пройшли ВКЛ.

Як карається ігнорування повістки

Як стверджує менеджер адвокатського об'єднання Артем Крикун-Труш, відповідальність за порушення правил військового обліку становить штраф від 850 до 1 700 гривень.

Якщо людина вже ухилялася від призову раніше (не з'явилася за повісткою для уточнення облікових даних) та отримувала через це попередження від керівника РТЦК, вона може отримати штраф від 5 100 до 8 500 гривень або ж проходження виправних робіт протягом року.

Тюремний термін від 3 до 5 років передбачений у тому випадку, якщо особа ухилилась від призову, уточнивши облікові дані, пройшовши медичну комісію та отримавши мобілізаційне розпорядження, проте у визначений час не з'явилась у РТЦК.

Варто переглянути – Чи треба роздавати повістки на кожному кроці: дивіться відео