Про це 24 Каналу заявив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко, зауваживши, що таку систему корисно використовувати для ударів на невеликій дистанції – 200 – 300 метрів. Так українські військові зможуть бити по російських кораблях. До слова, оновлені Sea Baby уже успішно використовують для ударів по окупантах.

До теми Вбивці мостів і кораблів: як українські надводні дрони "малюки" тримають у страху флотилію Росії

Російські військові кораблі мають на своєму борту із систем захисту від морських дронів лише стрілецьку зброю. Це кулемети великого калібру та автомати. Тому, коли безпілотник наближається до ворожого судна, підвищується ризик знищення цим озброєнням.

Але, якщо він зробить залп з 6 реактивних снарядів 122-го калібру на відстані 200 – 300 метрів, то у росіян на палубі одразу розпочнеться "китайський Новий рік",
– сказав Коваленко.

Цей залп не зможе знищити корабель та не зможе його затопити. Утім, це зробить дрон, який протаранить судно і вибухне. Тобто перший удар по кораблю – ідеальний варіант, аби підвищити ефективність влучання у судно.

Реактивний снаряд з касетною бойовою частиною на відстані 2 – 4 кілометри може бути корисним для того, аби бити по чутливих для пошкоджень об'єктах. Наприклад, по аеродромах, які розташовані на узбережжі. Так залп з 6 – 18 таких снарядів може пошкодити енну кількість літаків, які там розташовані.

"Це дійсно новий крок, нова еволюція морських дронів, але головне – це вдосконалення та раціональне використання", – наголосив військово-політичний оглядач.

"Холодне тіло" для ворога

Зерновий коридор та судноплавство працює у Чорному морі через те, що російські військові кораблі бояться виходити у відкрите море, аби перехоплювати цивільні комерційні судна. Адже щойно вони це намагаються зробити, то морські дрони одразу відправляються на "полювання".

"Хто хоче посеред Чорного моря отримати собі пів тонни вибухівки в правий або в лівий борт? Точно ніхто з цих кораблів", – сказав Олександр Коваленко.

Тим часом російська пропаганда звісно ж дискредитуватиме морські дрони та зменшуватиме їхню ефективність. Утім, факт у тому, що росіяни забрали свої військові кораблі з тимчасово окупованого Севастополя й нині переховують їх у Новоросійську в Краснодарському краї Росії.

Утім, це місто – все одно для них небезпечне. Адже Sea Baby з реактивними снарядами на відстані до кілометра може обстрілювати місцевий порт.

Це буде не високоточне ураження, але ураження таких кораблів так чи інакше відбудеться. Це триматиме в "холодному тілі" російське командування Чорноморської флотилії,
– додав військово-політичний оглядач.

Нові морські дрони СБУ: що відомо

  • Фандрейзингова платформа UNITED24, monobank, Олег Гороховський, волонтери Сергій Стерненко та Ігор Лаченков у лютому проводили масштабний збір "Морський бій". Тоді рекордно швидко зібрали майже 300 мільйонів гривень на 35 морських дронів Sea Baby.
  • Згодом СБУ показала один зі зразків партії під час тестувань. Його назвали "Авдіївка". Бригадний генерал СБУ "Хантер" розказав, що Служба безпеки України задумувала цей дрон як універсальну платформу для різного озброєння. Такий БпЛА може доставляти майже тонну вибухівки на понад тисячу кілометрів.
  • Речник Служби безпеки України Артем Дехтяренко заявляв, що безпілотники нового покоління вдосконалені та ще більш смертоносні для окупантів. Зокрема, нові Sea Baby відрізняються від попереднього покоління тактико-технічними характеристиками та зовнішнім виглядом.