Про це повідомили у пресслужбі міністерства закордонних справ країни-агресорки, передає 24 канал. Так, у середу, 18 травня, у російське відомство викликали посла Франції в Москві П'єра Леві.

Увага Потрібно розуміти кілька речей, – експерт пояснив суперечливі заяви Макрона і Шольца

Тепер 34 французьких дипломати повинні покинути Росію протягом двох тижнів. Також виганяють з Росії й 24 працівників італійського посольства.

Дзеркальні відповіді Росії

Французькому послу заявили рішучий протест у зв'язку "з провокаційним і нічим не обґрунтованим рішенням французької влади про оголошення 41 співробітника російських дипустанов у Франції персонами нон ґрата".

У відомстві підкреслили, що цей крок з боку Франції начебто завдав серйозної шкоди російсько-французьким відносинам. А також "конструктивній двосторонній співпраці".

Що цьому передувало

11 квітня Франція вислала 6 співробітників посольства Росії у Парижі. Річ у тім, що їх підозрюють у шпигунстві "під дипломатичним прикриттям".

Також нещодавно Росія висилає 10 румунських дипломатів через підтримку Бухарестом України.

Російських дипломатів видворяють з усього світу

  • У рамках стратегії з покарання Росії за вторгнення в Україну та її підривну діяльність за кордоном кілька десятків країн вислали російських дипломатів і співробітників посольств.
  • Деякі країни звинуватили співробітників посольства Росії у використанні дипломатичного прикриття для шпигунства. Інші послалися на порушення Віденської конвенції 1961 року про дипломатичні відносини. Треті країни оголосили про висилку дипломатів через звірства російських військових у Київській області.
  • Зокрема, російських дипломатів вигнали з Японії, Норвегії, Греції, Данії, Італії, Словенії, Португалії, Іспанії, Швеції та дипломатичної служби ЄС, Польщі, Бельгії, Нідерландів, Чехії, Ірландії, Німеччини, Франції, США та інших.
  • Загалом більш як 20 країн вислали понад 400 російських дипломатів після вторгнення Росії в Україну. Причиною стали вторгнення в Україну і звірства російських військових в Бучі та в інших містах і селах.

Тим часом – чи Франція може досі допомагати Росії зі зброєю: дивіться відео