Як повідомляє ТАСС, українському депутату інкримінується порушення статті 19.3 федерального Кодексу про адміністративні правопорушення (невиконання законної вимоги співробітника поліції).

Гончаренко має намір сам прийти в суд і не визнає себе винним.

Гончаренко законослухняний громадянин і, звичайно ж, прийде на засідання. Але суд повинен припинити провадження, оскільки мій підзахисний володіє міжнародним імунітетом, будучи депутатом Верховної Ради України і делегатом ПАРЄ,
— зазначив захисник Гончаренка Марк Фейгін.

При цьому Гончаренко відмовився спілкуватися з представниками Слідчого комітету без присутності консула України і своїх адвокатів. "Ніякого допиту не було. Гончаренко сказав, що не буде ні про що говорити без присутності консула України і своїх адвокатів", — повідомив Фейгін.

Сам Гончаренко повідомив, що суд відбудеться о 15:00.

Як відомо, Гончаренка було затримано 1 березня у Москві на траурному мітингу пам'яті Бориса Нємцова. Слідчий комітет РФ допитував українського нардепа Олексія Гончаренка у зв’язку із нібито "замахом на вбивство і катуванням громадянина Росії" під час подій в Одесі 2 травня 2014 року.

Під кінець дня народного депутата України відпустили з московського райвідділку поліції. Після виходу на свободу, Гончаренко заявив, що у райвідділі "його били й залякували".