Про це повідомляє прес-служба суду.

"28 лютого на пленарному засіданні Великої палати Конституційного суду України було ухвалено рішення Конституційного суду України № 2-р/2018 у справі за конституційним поданням 57 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України "Про засади державної мовної політики", – мовиться в повідомленні суду.

Читайте також: Мовний закон повинен бути більш гнучким, – політолог

При цьому не вказано, яке саме рішення було ухвалено. Водночас "Українська правда" із посиланням на прес-службу Конституційного суду повідомляє, що рішення ухвалене та готується до оприлюднення на сайті.

Зазначається, що джерела видання в Конституційному суді підтверджують, що суд визнав закон про "Про основи державної мовної політики" неконституційним.

Депутат Київської міської ради від "Свободи" Олег Бондарчук, який представляв вказане подання в суді, також повідомляє у Facebook, що КС визнав мовний закон неконституційним.

"Закон Ківалова-Колісніченка визнано неконституційним! Дякую всім депутатам, хто підписав це подання до Конституційного суду, яке я мав честь представляти в КСУ разом з Іриною Фаріон та Леонідом Ємцем", – написав Бондарчук.

Нагадаємо, цей мовний закон авторства депутатів від "Партії регіонів" Сергія Ківалова і Вадима Колесніченка був схвалениї Верховною Радою в липні 2012 року. Він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.

24 лютого 2014 року Верховна Рада проголосувала за скасування цього закону. Це, зокрема, стало підставою для влади Криму заявити про утиски прав російськомовного населення. Проте Олександр Турчинов, який був на той час в.о. голови Верховної Ради та в.о. президента, відмовився підписувати це рішення.