Депутати від опозиції кинулися до трибуни і намагалися завадити Мартинюку поставити на голосування це питання. Втім, охоронці загородили віце-спікера і питання спочатку включили до порядку денного, а потім проголосували в цілому.

"За" майже в повному складі проголосували фракції Народної партії, Партії регіонів та КПУ. Ухвалити цей закон також допомогли два члени групи “Реформи заради майбутнього” та десятеро позафракційних. Зарахований також один голос від фракції НУ-НС Ігоря Палиці.

Представиники більшості задоволені голосуванням. Один з них, "диригент" голосувань, Михайло Чечетов, прокоментував події так: "Ми розвели їх, немов кошенят". Автор одіозного документа Вадим Колесніченко каже, що вигадали схему, аби обійтися без бійок.

Тихо й мирно відбувся історичний факт. Вперше за 20 років підійшли в Україні до вирішення питання дуже важливого і дуже трепетного, про що нас просили європейські інституції, ООН. Ми не пішли на поводу у засобів масової інформації, які протягом двох тижнів намагалися створити не просто конфлікт, а спровокувати своїми діями представників опозиції на вибухи мін, шашок та іншої нісенітниці, — розповідає народний депутат від "Партії регіонів" Вадим Колесніченко.

Опозиція вважає голосування нелегітимним і не з’являтиметься в стінах парламенту до кінця цієї сесії. До слова, картка віце-спікера Миколи Томенка незаконно проголосувала за документ.

Я думаю, вперше в історії виникла ситуація, коли бандити не тільки трибуну блокували, а ще і моєю карткою голосували за законопроект про мови, оскільки, очевидно, не знали, чи вдасться їм забезпечить голосування, чи ні я звернувся у прокуратуру і до відповідних правоохоронних органів, але я так розумію, це ситуації не рятує, бо бандитами не стають, бандитами народжуються, — каже заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко.

"Жодного закону сьогодні не прийнято. Ніякої процедури голосування відповідно до Конституції України не відбулось. Ці мілкі шулери, що через порушення Конституції, через закон вони можуть на табло винести якусь цифру Президент Янукович не має права підписувати цей закон. У тому випадку, якщо він підпише цей так званий акт, він — співучасник конституційного злочину", — зазначив народний депутат від НУ-НС Арсеній Яценюк.

На думку політолога Вадима Карасьова, план ухвалення мовного закону міг розроблятися у Кремлі, адже недарма у понеділок в Україні гостював глава Адміністрації Президента Росії, а сьогодні в обідню перерву настанови депутатам давав український прем’єр Микола Азаров.

"Цей мовний законопроект з елементу електоральної гри, з елементу і інструменту мобілізації російськомовних громадян на користь Партії регіонів перетворився на геополітичну ґрунті в результаті ми просто маємо нову банальну угоду в стилі Харків-2 - мова в обмін на чергову скидку на російський газ", — каже політолог Вадим Карасьов.

Нагадаємо, завдяки ухваленому законопроекту російська мова може стати "регіональною мовою" щонайменше в 13 областях України і може використовуватися так само як і державна. Закон передбачає такі ж умови і для інших мов, кількість носіїв яких перевищує 10% від загальної кількості населення області.