МОЗ зафіксувало зростання кількості випадків коронавірусу у 2 рази. За словами Ляшка, це відбувається "у тиждень до тижня". Кількість госпіталізацій теж зростає, але всього на 5%.

До теми Не тільки пенсіонери: ще одній категорії громадян дозволять купувати ліки за "ковідну тисячу"

Ми прогнозуємо, що як мінімум буде у 2 рази більша кількість випадків (зараження коронавірусом – 24 канал), ніж яка була у нас в жовтні-листопаді. У той же час госпіталізацій буде менше, кількість смертей буде також менша,
– заявив Віктор Ляшко.

Як в Україні готуються до нової хвилі:

  • Країна вже отримала 20 тисяч доз препарату Ремдсивір.
  • На цьому тижні очікують реєстрацію препарату Молнупіравір, який призначатимуть амбулаторним пацієнтам для зниження ризиків COVID-19.
  • Молнупіравір очікують отримати й передати в медустанови у найближчі 10 днів.

Як проходитиме наступний спалах COVID-19

Міністр охорони здоров'я зауважив, що наступна COVID-хвиля проходитиме легше і на це є 2 причини. Перша причина – зросла кількість вакцинованих, друга причина – штам Омікрон, який, за попередніми даними, менш агресивний.

Хотів би назвати одну цифру – 18 тисяч. Це кількість врятованих життів, які за математичним моделюванням врятувала вакцинація… Якщо у нас буде зростати кількість вакцинованих, і будем збільшувати й нарощувати як і бустерну вакцинацію, так і основний курс щеплень, який складається з двох щеплень, то цю хвилю ми пройдемо більш спокійно.
– додав міністр.

Тож Віктор Ляшко закликав українців вакцинуватися і робити бустер, якщо настав час.

Постачання вакцини не припиняються

Глава відомства зауважив, що вакцини вистачить усім охочим – нині в країні є близько 10 мільйонів доз COVID-вакцин, які схвалила ВООЗ. Окрім цього, впродовж 2022 року в Україні очікують постачання 42 мільйон доз вакцин, тож дефіциту препаратів не прогнозують.