Про це у програмі Олени Трибушної "Перші особи" на 24 каналі розповів голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики Андрій Герус. Він висловив сподівання, що ніхто таки не "відімкне рубильник".

До теми Чи будуть віялові відключення світла: Шмигаль розповів, чого чекати українцям

За словами Геруса, компанії ДТЕК належить 70% теплової генерації. Також вона видобуває 80% вугілля в Україні. Зважаючи на це, взимку ринкова влада суттєво зростає.

Як розповів Герус, зимовий сезон без стабільної повноцінної роботи компанії ДТЕК або неможливо, або дуже складно пройти спокійно. Саме у цей період дійсно дуже велика роль теплової генерації фірми.

Сподіваюся, такого не може бути, що раптом хтось у поганому настрої "відімкне рубильник". Однак справді від якихось дій або поведінки компанії ДТЕК на ринку може бути суттєвий вплив.

Андрій Герус

Голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики

Дізнайтеся більше Істерію "роздувають" спеціально, – Герус про можливі віялові відключення

Програма "Перші особи" на 24 каналі: дивіться відео

Що цьому передувало

  • Рекордно високі ціни на газ, дефіцит вугілля та проблеми з імпортом призвели до енергетичної кризи в Україні. У результаті в країні почали говорити про можливу співпрацю з Росією або віялові відключення електроенергії.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль спростував інформацію щодо розробки графіку віялових відключень електроенергії в Україні.
  • За словами Володимира Зеленського, держава нікого не залишить без світла й тепла. Президент також запевнив, що держава успішно долає виклик щодо нестачі вугілля.