США, безперечно, дуже стривожені поведінкою Росії довкола АЕС. Про це розповіла 24 каналу у межах проєкту "Інтерв'ю24" тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін.

Більше тут Чи закриють небо, яка небезпека для Зеленського і коли кінець війни: інтерв'ю з Крістіною Квін

У випадку ймовіного вибуху, без перебільшення, постраждає абсолютно весь світ і все людство буде на межі глобальної катастрофи.

За словами Квін, те, що зараз росіяни контролюють Запорізьку та Чорнобильську АЕС – це безвідповідально.

Адже це може призвести до катастрофи для України, але також і для Росії, Білорусі і країн ЄС. Тому ми робимо усе, аби цього не допустити,
– наголосила тимчасово повірена у справах США в Україні.

Вона наголосила, що Міністерство енергетики США дуже тісно співпрацює з МАГАТЕ та іншими міжнародними партнерами, щоб забезпечити безпеку на ядерних установках.

А також, щоб не допустити навіть можливості безвідповідальної поведінки Росії.

Яка ситуація на ЧАЕС і ЗАЕС


Нагадаємо, що окупанти захопили ЧАЕС ще у перший день повномасштабного наступу. Понад 200 людей (технічний персонал та співробітники служби охорони) вже три тижні перебувають там – їм не дозволяють передати зміну своїм колегам.

У понеділок, 14 березня, генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі заявив, що через фізичну та психологічну втому персонал більше не може ремонтувати та обслуговувати обладнання на АЕС.

На Запорізькій АЕС майже щодня лунають вибухи. І не припиняються вони ані вдень, ані вночі.

Інтерв'ю з Крістіною Квін – дивіться відео