Про це повідомляють моніторингові телеграм-канали. Водночас наразі достеменно невідомо, чи рухаються літаки Ту-95 у бік пускових рубежів, передає 24 Канал.

До теми Партнери не допоможуть: чи може України дістати до аеродромів базування бомбардувальників Ту22м3

Росія знову підняла у небо Ту-95

У моніторинговому телеграм-каналі Monitor розповіли, що, станом на 09:05 відмічено зліт бортів Ту-95 з аеродрому "Оленья". Кількість бортів ще уточнюється.

У разі бойового вильоту входження до Саратовської, Волгоградської областей та Каспійського регіону очікується розрахунково з 12:00 по 13:30. Відповідно запуск ракет Х-101/55 та їх можливе входження у повітряний простір України ймовірне починаючи з 13:00,
– пишуть монітори.

Згодом у телеграм-каналі уточнили, що наразі зафіксовано 1 літак Ту-95 в межах Мурманської області Росії. Тому поки що загрози ракетної небезпеки для України немає.

Інші моніторингові спільноти також писали, що, за попередніми даними, літак Ту-95 летить в інший бік від пускових рубежів. Тому ймовірно, що це може бути навчальний політ.

До слова, ворог востаннє підіймав свою стратегічну авіацію для масованого ракетного обстрілу України 8 липня. Тоді через ракетну атаку були загиблі й поранені, а також пошкодження будівель у Києві, Кривому Розі, Дніпрі та інших містах нашої держави.

Окрім того, ворог також навмисне атакував дитячу лікарню "Охматдит" у Києві ракетою Х-101, яку запустив з літака Ту-95МС. У медичному закладі проходили лікування тяжкохворі дітки, внаслідок обстрілу також були загиблі й поранені, а також значні руйнування будівель лікарні.