Таку позицію України озвучив прессекретар Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

Більше про це МЗС Польщі поскаржилося на дискримінацію поляків в Україні

За його словами, використання Польщею подібних тверджень відносно становища польської спільноти в Україні є щонайменше некоректним, вводить в оману наші суспільства та не відображає реальний стан дружніх і партнерських відносин країн.

Здивовані, що ця заява пролунала наступного дня після успішного засідання у Варшаві консультаційної комісії з питань задоволення освітніх потреб представників української меншини в Польщі і польської меншини в Україні. Комісія підтвердила взаєморозуміння і обопільну відкритість до конструктивного діалогу,
– зазначив Ніколенко.

У нашому МЗС закликали польську сторону утримуватися від "політичних оцінок, які дисонують з реальними намірами і кроками сторін" задля зміцнення партнерства України і Польщі у різних сферах.

У чому Польща звинуватила Україну

Заступник глави МЗС Польщі Шимон Шинковський вель Сенк заявив, що поляки в Україні зазнають дискримінації. У польському МЗС заявили, що польські осередки в Україні скорочуються тривожними темпами через декілька факторів, зокрема:

  • соціально-економічна ситуація,
  • пандемія коронавірусу,
  • несприятливий для поляків закон про мову,
  • прославлення людей, пов'язаних із волинською трагедією,
  • зупинка ексгумації польських жертв.

Заступник глави МЗС Польщі додав, що на поляків також впливає відсутність регламентованих відносин між державою та Римо-католицькою церквою в Україні.