Заява Зьодера шкодить двостороннім відносинам України та Німеччини. Про це заявив речник МЗС Олег Ніколенко в коментарі 24 каналу.

Що цьому передувало "Москва – не ворог": слідом за командувачем ВМС Німеччини за Росію заступився прем’єр Баварії

Газ не вартий життя людей

Олег Ніколенко заявив, що заяви Маркуса Зьодера підривають ті зусилля, яких докладає Захід для стримування російської агресії. Однак тут, за словами Ніколенка, йде мова не лише про питання безпеки України, але й Німеччини та Європи загалом.

Речник МЗС наголосив, що бізнес-інтереси Німеччини не варті російської агресії.

Пан Зьодер наголошує на важливості постачання російських енергоносіїв до Німеччини, однак газ та прибутки компаній не можуть бути важливішими за мир та життя людей,
– наголосив Ніколенко.

Також речник МЗС додав, що попри тези Зьодера про те, що "Росія не ворог Європи", Москва вчиняє злочини у Європі, зокрема й на німецькій території. Зокрема мова йде про вбивство російськими спецслужбами опонентів в самому центрі Берліна, хакерські атаки на депутатів Бундестагу, масові кампанії з дезінформації німецького суспільства.

Ніколенко закликав Зьодера реалістично оцінювати безпекову ситуацію в Європі.

Що відомо про заяву Зьодера

  • Прем'єр-міністр Баварії Маркус Зьодер під час одного з інтерв'ю відзначився кількома скандальними заявами. За його словами, Росія нібито є "складним партнером", а не ворогом Європи.
  • Крім того, Зьодер розкритикував санкції проти Росії, оскільки від них страждає Німеччина.
  • Також Зьодер поставив під сумнів Євроатлантичні перспективи України і заявив, що питання членства нашої держави в НАТО "не на порядку денному".

До теми пропонуємо сюжет про скандалюну заяву ексголови німецьких ВМС: дивіться відео