Отримані мінно-вибухові травми виявилися несумісними з життям, зазначає 93-тя ОМБр імені Холодного Яру.

Варто пам'ятати З початку року на Донбасі загинули 19 військових: поіменний список

Дмитро Фірсов – донеччанин, який став на захист рідного міста

До війни Дмитро Фірсов разом з родиною жив у Донецьку. Після вторгнення Росії на Схід України він став захищати рідне місто, а його сім'я перебралася до Вінниці.

Спершу "Фірс" був добровольцем батальйону "Донбас", а за кілька місяців став до лав 93-ої механізованої бригади. Побратими кажуть, що бригада стала для загиблого бійця рідним домом, а у рядку "домашня адреса" він зазначав номер військової частини.

У ході російсько-української війни на Донбасі Дмитро Фірсов, зокрема, допомагав з евакуацією українських військових з Іловайського котла. За час служби він вже пережив один підрив на БМП на протитанковій міні. Тоді Дмитро отримав контузію.

Сталося це влітку 2015 року. Та вже невдовзі він повернувся до лав бригади і восени знову підірвався, ушкодивши ногу та око. Крім того, він воював на низці позицій на Донбасі:

  • у Кримському;
  • поблизу Новотроїцького;
  • біля Новоселівки 2.


Загиблий на Донбасі Дмитро Фірсов

До слова На Донбасі від початку війни загинули 13 жінок: що про них відомо

Що про "Фірса" кажуть його побратими

Це була безшабашна людина, у хорошому сенсі цього слова. Він був сміливий, безстрашний. Чудово володів мистецтвом війни,
– згадує побратим Дмитра Фірсова з позивним "Слон".

Ще один побратим з позивним "Грач", згадуючи про численні поранення "Фірса", каже, що той був неймовірно фартовим. За його словами, Фірсов був справжнім воїном – пішов на фронт звичайним солдатом, але дослужився до офіцера.

"Я навіть не уявляю, чи можна взагалі замінити таку людину. Це був мотивований офіцер, патріот, що воював з перших років війни, навчений керувати людьми і технікою", – згадує "Фірса" командир 93-ої ОМБр Дмитро Брижинський.


Дмитро Фірсов з побратимами (знизу)