Через це в область направлять перевірку з Міністерства охорони здоров’я. Таке рішення було прийняте на секторній нараді за головуванням Володимира Зеленського, передає пресслужба Офісу Президента.

Важливо Коронавірус в Україні: статистика та кількість заражених

Очільник Миколаївської ОДА повідомив, що в обласній інфекційній лікарні перебувають 9 пацієнтів з підозрою на коронавірус. Поки жоден тест не показав позитивного результату,
– мовиться у повідомленні.

Відтак, у регіон приїдуть представники МОЗ. Вони, зокрема, проведуть перевірку, щоб переконатися у правильності проведення тестів.

Зауважимо, що під час вранішнього брифінгу заступник міністра охорони здоров’я та головний санітарний лікар України Віктор Ляшко сказав, що фахівці МОЗ вже досліджують феномен Миколаївської області.

"Феномен Миколаївської області ми детально розглянемо: чому саме там не зареєстровані випадки – чи це реальна картина, чи, можливо, є порушення алгоритмів діагностування COVID-19", – сказав він.

У Миколаївську область доставили понад 5 тисяч швидких тестів. Їх давно розвезли по лікарнях. Головна лікарка Миколаївської обласної інфекційної лікарні Світлана Федорова зазначила, що тест роблять абсолютно всіх людям, у яких виявили симптомі схожі на COVID-19.

Як тільки людина потрапляє у лікарню – одразу робиться цей аналіз,
– сказала лікарка.

Головний санітарний лікар області Володимир Клочко запевнив, що медики Миколаївщини можуть робити по 500 тестів на добу – тест-систем є у достатній кількості. Він пояснив, чому в області досі не зафіксували жодного випадку захворювання.

"З 1 березня ми почали відстежувати усіх, хто приїхав з-за кордону. Таких людей в нас 2003", – сказав Клочко.

Також лікар запевнив, що спрацювали і карантинні заходи. Втім, за словами медиків, все це – лише тимчасовий відпочинок. Скоріш за все, Миколаївщині не вдасться уникнути епідемії.

Прості правила, які можуть врятувати життя картинка 24 канал
Прості правила, які можуть врятувати життя / Інфографіка 24 каналу