Луганські бойовики заявили про нібито отримання тестів, проте це не відповідає дійсності. Про це розповів представник українського омбудсмена на Донбасі Павло Лисянський, інформує "РБК-Україна".

Актуально Окупанти у Криму виганяють дітей святкувати "русскую весну" під час пандемії Covid-2019

Водночас у підконтрольних так званій "ДНР" районах карантин не введено, школи не закрито. Там досі проводяться масові заходи.

Важливо! За даними правозахисників, лише за минулий тиждень до медиків там звернулися понад 600 осіб із симптомами ГРВІ. З підозрою на пневмонію госпіталізовано 91 особу.

При цьому новий коронавірус викликає атипову пневмонію, тому Covid-2019 без спеціальних тестів визначити неможливо.

Як перетинати кордон з окупованими територіями в умовах карантину

  • 15 березня штаб Операції Об'єднаних сил оголосив, що на два тижні закриває пункти пропуску на Донбасі.
  • Після введення карантину потрапити на тимчасово окуповану територію або назад можуть люди з реєстрацією місця проживання на такій території. Вони також проходитимуть температурний скринінг та огляд медпрацівника.
  • Однак у випадку критично важливих життєвих обставин українці зможуть перетнути лінію розмежування. Рішення про пропуск прийматиме лише командувач Об'єднаних сил, індивідуально розглянувши кожну ситуацію.
  • Наразі потік через КПВВ на Донбасі знизився на 90%.
  • Окупанти оголосили про закриття з опівночі 21 березня пунктів пропуску на лінії зіткнення на Донбасі. Водночас жителі окупованих територій ще матимуть змогу повернутися туди.

перетин кордону
Як перетнути лінію розмежування на Донбасі / Інфографіка Держприкордонслужби