У залі зібралося більш ніж півтори тисячі журналістів. Це – рекордна цифра.

Цитати Володимира Путіна незмінні, як-от росіян на Донбасі немає, він їх вперто не бачить, а ухилення від незручних запитань перебивав анекдотами або іншими темами. Всі ці маніпуляції легко читаються. На запитання щодо утисків російської опозиції – стрілки знову переводяться на Україну.

Читайте також: На старті: як Путін перемагатиме Путіна?

Майже 4 години тривала традиційна прес-конференція президента Росії Володимира Путіна. Після двох годин запитань, Путін дає слово українському журналісту Роману Цимбалюку.

"Я не вперше ставлю запитання вам і біда тільки в тому, що ви на всі питання відповідаєте як раніше. Ви ніколи не приховували, що відправляєте людей на Донбас "вирішувати питання", в житті це називається вбивати громадян України", – запитав Цимбалюк.

Якщо ви все-таки виграєте вибори, ви будете і дальше займати таку абсурдну позицію по Донбасу та миротворцям? На практиці ваші люди займаються різаниною населення Донбасу і вам не варто цього боятися, тому що звільнені міста, такі як Слов’янськ та Маріуполь, живуть прекрасним мирним життям,
– зазначив журналіст.

Путін як завжди у своєму репертуарі. Біле називає чорним: російських військ на Донбасі немає, а Росія і Україна – братні народи.

"Російської армії на території Донбасу немає. Ми ніколи не говорили, що там немає людей, які займаються там вирішенням певних питань у військовій сфері, але це не означає, що там присутні регулярні російські війська, відчуйте різницю", – лукаво сказав Путін.

Слово українському журналістові вдруге не дають. А він розказав би: насправді за офіційними даними, на Донбасі перебуває 35 тисяч кадрових російських військових. А на озброєнні у армійців з РФ на Донбасі – більше важкої техніки, ніж у всієї Великої Британії.

Тим часом Путіна питають про фінансування російської армії. Він відповідає дивакуватим анекдотом.

Поміж офіціозом і жартами, Путін підтверджує і свій намір знову балотуватися на президента. Каже, йтиме як самовисуванець. Кілька разів під час прес-конференції, журналісти ставлять йому питання про потенційних конкурентів на виборах. Точніше – про їх повну відсутність.

Путін від відповідей – хитро ухиляється. Претендентка на крісло глави Росії Ксенія Собчак нарікає – в країні гноблять і переслідують опозицію. Власне її особисто і Олексія Навального. Відповісти по-суті на це Путіну нічого – тому відповідає він знову ж таки про Україну.

Читайте також: Прес-конференція Путіна: головні цитати про Україну і не тільки

Якщо (точніше коли) Путін навесні переможе, це буде вже четвертий його президентський термін. Вперше пост глави Росії він зайняв у 2000 році. Потім двічі переобирався. Лише з 2008 по 2012 роки умовно поступився кріслом Дмитру Мєдвєдєву, а сам став прем'єр-міністром. Його четвертий термін стане рекордним по тривалості правління в постсталінські часи. Лише Леоніду Брежнєву вдалося залишатися при владі довше - 18 років.

Тим часом у соцмережах активно висміюють сьогоднішній виступ Путіна. Прес-конференцію назвали – шоу одного актора. Юлія жукова 24 канал