Так, німецька політика щодо України зазнала серйозних змін, але вони усе ще недостатні. Таку думку 24 Каналу озвучив публіцист та оглядач Deutsche Welle Костянтин Еггерт.

Не пропустіть Смертельний звір: все, що відомо про танки Leopard і чому саме вони потрібні Україні

"Німцям треба позбутися комплексу"

Річ у тім, що Німеччина має позбутися серйозного комплексу, який існував у неї з часів завершення Другої світової війни. А саме того, що "німці є нацією, яка не воює". Ба більше, не лише безпосередньо сама, а й не сприяє у цьому питанні іншим.

Зараз німцям доведеться від цього відмовитися і це випало на долю соціал-демократа Олафа Шольца,
– сказав оглядач Deutsche Welle.

На його думку, Шольцу складно з цим питанням, оскільки за ним стоїть традиція, яка в Німеччині пронизана дуже сильним несприйняттям будь-якої війни. Крім того, велику роль відіграють тут традиції східної політики, яка проводилася щодо СРСР.

Еггерт припустив, що стане поштовхом до надання Україні німецьких танків: дивіться відео

Питання танків залежить від Шольца

Еггерт зауважив, що призначення Бориса Пісторіуса новим міністром оборони Німеччини ще не означає передачу нашій державі танків Leopard. Так, політика німців щодо України залежить безпосередньо від канцлера Шольца.

Треба розуміти, що вся українська політика – це політика канцлера Шольца. Так склалося, що він її визначає,
– зазначив оглядач Deutsche Welle.

За його словами, тиск на Німеччину щодо надання Україні танків Leopard наростає. Крім того, жахлива трагедія у Дніпрі 14 січня "додала жару в дебати у Німеччині". На думку Еггерта, зараз перед німцями постають образи їхніх міст, які були так само перетворені на руїни.

Бойові характеристики танків Leopard
На що здатні танки Leopard / Інфографіка 24 Каналу

Німецькі танки для України: що відомо

  • Німеччина продовжує гальмувати процес передачі Україні танків Leopard. Причому не лише зі своїх запасів. Очільник МЗС Дмитро Кулеба, повідомив, що вже 5 країн готові передати нашій державі ці танки. Однак вони поки чекають на остаточне розв'язання питань з Берліном.
  • Водночас німецький виробник зброї заявив, що у будь-якому випадку не зможе надати танки Leopard Україні раніше 2024 року. На думку військового експерта Олега Жданова, така заява є продовженням політики канцлера Німеччини Олафа Шольца.
  • Відомо, що канцлер Німеччини веде перемовини з союзниками щодо передачі Україні важких танків. Шольц заявив, що будь-які оголошення повинні узгоджувати з іншими.