Таку думку озвучив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів 20 жовтня. Мовиться про меморандум, який уряд підписав із "Нафтогазом" та представниками місцевої влади.

До теми Паніка з надзвичайними ситуаціями "через відсутність газу" – маніпуляція, – Козицький

"Запровадження надзвичайної ситуації в регіонах дозволило "Нафтогазу" швидко укласти договори на постачання газу з усіма бюджетними установами по всіх регіонах України", – заявив Шмигаль.

Бюджетники отримають газ

Прем'єр підкреслив, що у такий спосіб завершення процесу не розтягували на тижні. Відтак школи, лікарні та дитячі садочки зможуть вчасно отримати газ за ціною 13,6 гривні без ПДВ та доставки, як і домовлялися заздалегідь.

За даними "Нафтогазу", в українські підземні сховища закачали майже 19 мільярдів кубів блакитного палива. Цього вистачить, щоб пройти опалювальний сезон.

Денис Шмигаль

Прем'єр-міністр України

Голова Кабміну зауважив, що уряд готовий до різних сценаріїв, з огляду на енергетичну кризу в Європі та газовий шантаж з боку Росії. Водночас Україна готова до опалювального сезону та взимку буде забезпечена теплом.

Заява Дениса Шмигаля: дивіться відео засідання Кабміну 20 жовтня

Надзвичайна ситуація з газом: що відомо

  • На Львівщині, Івано-Франківщині, Хмельниччині й Закарпатті з 11 жовтня оголосили надзвичайну ситуацію, оскільки бюджетні установи області не уклали договорів на постачання газу.
  • Місцева влада скаржилася на підвищення цін на газ, а бюджетники частково перейшли на альтернативні джерела енергії.
  • В Офісі Президента зауважили, що надзвичайна ситуація потрібна лише для прискорення підписання договорів, а газу в сховищах достатньо.