Прем'єр Вірменії Нікол Пашинян звернувся до нації й заявив, що Єреван прийняв до відома рішення "влади" Нагірного Карабаху про припинення вогню та розформування збройних сил.

Дивіться також Нагірний Карабах капітулював: що відбувається

Пашинян заперечує присутність вірменських військ в Нагірному Карабаху

Пашинян також заявив, що Вірменія не брала участі у переговорах між Азербайджаном та Карабахом і що йому незрозумілі пункти про виведення вірменських збройних сил з Карабаху в тексті поширеної заяви.

Вірменія не мала армії у Нагірному Карабаху із серпня 2021-го року,
– сказав він.

Також він висловив сподівання, що після припинення вогню "російські миротворці захистять громадянське населення Нагірного Карабаху".

Що передувало

  • 19 вересня Міноборони Азербайджану заявило про проведення "антитерористичних заходів локального характеру" в Нагірному Карабаху. Вони повідомили, що зупинять дії за умови повного виведення військових збройних сил Вірменії з Нагірного Карабаху та розпуску режиму в Степанакерті (столиці Нагірного Карабаху), який є невизнаним.
  • 20 вересня, після доби бойових дій, влада невизнаної республіки Нагірного Карабаху прийняла пропозицію Азербайджану про припинення вогню.
  • Також вони заявили, що оборонялись, але Баку зумів взяти під контроль низку висот та стратегічних транспортних розв'язок.
  • На 21 вересня в місті Євлах запланована зустріч між представниками місцевого вірменського населення та представниками центральної влади Азербайджану.