Як мовиться у заяві Міноборони Азербайджану, "громадяни й об'єкти цивільної інфраструктури не є цілями, з ладу виводяться лише легітимні військові об'єкти", що відбувається у Нагірному Карабаху – передає 24 Канал.

23:43, 20 вересня

Як пишуть ЗМІ, тисячі вірмен зібралися біля аеропорту "Степанакерта" в надії на евакуацію. Зауважимо, що від 1990-х років там розташована база російських "миротворців". Цивільні рейси звідти не літають. А зараз аеропорт фактично закритий.


Вірмени хочуть евакуюватися / Фото з телеграм-каналів

21:47, 20 вересня

У Єревані тривають масові протести

Другий день поспіль у Вірменії тривають масові протести. Мітингувальники біля посольства Росії рвуть російські паспорти та вигукують "Росія – ворог".

Чоловік порвав російський паспорт: дивіться відео

Ба більше, між протестувальниками та правоохоронцями почалися сутички біля будівлі уряду країни у Єревані.

Сутички з правоохоронцями: дивіться відео

Протести у Вірменії: дивіться відео

20:19, 20 вересня

У Нагірному Карабаху заявили, що близько 200 осіб загинуло унаслідок "антитерористичних заходів" Азербайджану. Ще понад 400 – отримали поранення.

20:09, 20 вересня

Алієв заявив про відновлення суверенітету Азербайджану

Ільхам Алієв сказав, що "антитерористичні заходи" Азербайджану в Нагірному Карабаху за добу виконали всі поставлені завдання, а військові країни "за короткий час на всіх напрямках домоглися значних воєнних успіхів". Він наголосив, що тепер Азербайджан відновив територіальну цілісність.

Ми досягли цього, використовуючи як високоточну зброю, а також завдяки професіоналізму наших збройних сил. Водночас було дано вказівку, що громадянська інфраструктура не повинна постраждати, але військова – має бути виведена з ладу,
– підбив Алієв підсумки "антитерористичних заходів".

19:55, 20 вересня

Прем'єр Вірменії Нікол Пашинян та російський диктатор Владімір Путін під час телефонної розмови обговорили ситуацію в Нагірному Карабаху та вірмено-російські відносини. Втім, деталі цієї розмови у Кремлі та Вірменії не розкривають.

19:25, 20 вересня

Влада Азербайджану заявила, що "пішла б до кінця", якби незаконні збройні формування в Нагірному Карабаху не склали зброю.

18:32, 20 вересня

Загинули російські "миротворці"

Автомобіль із російськими "миротворцями" в Карабаху обстріляли. Військовослужбовці загинули

У середу, 20 вересня, під час повернення зі спостережної посади російського миротворчого контингенту в районі населеного пункту Джанятаг автомобіль із російськими військовослужбовцями обстріляли зі стрілецької зброї. Про це повідомляє Міноборони Росії.

17:21, 20 вересня

У Карабаху вірменські військові та члени воєнізованих формувань складають зброю.

16:52, 20 вересня

Вогонь у Нагірному Карабаху припинився, повідомив незалежний журналіст Марут Ванян.

У Степанакерті немає електрики. Є проблема із зв'язком. Нині у місті панує невизначеність. Люди не знають, що робити, куди йти, дехто їде до аеропорту,
– розповів він.

Марут Ванян зазначив: не уявляє, як "російські миротворці" приймуть в аеропорту так багато людей.

16:41, 20 вересня

Представники Азербайджану передали владі Нагірного Карабаху поіменний список людей, які мають бути передані Баку перед відкриттям гуманітарного коридору до Вірменії. Серед них — колишні керівники невизнаної республіки, а також державні та військові діячі, повідомляє вірменська газета Hraparak із посиланням на джерела.

16:35, 20 вересня

План Баку щодо реінтеграції вірменського населення Карабаха готовий. Азербайджан отримав гарантії того, що незаконні формування Вірменії будуть роззброєні, військову техніку буде передано Баку. Твердження про нібито масові жертви в результаті операції Баку в Карабаху не відповідають дійсності, — помічник Алієва.

13:47, 20 вересня

Звернення прем'єра Вірменії

Прем'єр Вірменії Нікол Пашинян звернувся до нації й заявив, що Єреван прийняв до відома рішення "влади" Нагірного Карабаху про припинення вогню та розформування збройних сил. Він також заявив, що Вірменія не брала участі у переговорах між Азербайджаном та Карабахом і що йому незрозумілі пункти про виведення вірменських збройних сил з Карабаху, тому що там її нібито немає з серпня 2021 року.

Також він висловив сподівання, що після припинення вогню "російські миротворці захистять громадянське населення Нагірного Карабаху".

13:31, 20 вересня

У Єревані перед будинком уряду почали збиратися люди. Протестувальники перекрили рух на проспекті Тиграна Меца, вулиці Аміряна та вулиці Налбандяна. Поліцейські не перешкоджають протестувальникам, проте дехто з людей гаряче сперечається із правоохоронцями.

Біля будівлі уряду зараз кілька десятків людей. Увечері 20 вересня тут має пройти масова акція протесту.

12:48, 20 вересня

Росія "кинула" Вірменію

Речник Путіна Дмитро Пєсков несподівано заявив, що Нагірний Карабах – територія Азербайджану. Докори Вірменії на адресу Росії про бездіяльність російських "миротворців" він назвав "безпідставними".

12:45, 20 вересня

Переговори між Азербайджаном та місцевими жителями

У Нагірному Карабаху заявили, що в місті Євлах 21 вересня відбудеться зустріч між представниками місцевого вірменського населення та представниками центральної влади Азербайджану. На ній обговорюватимуть питання, поставлені азербайджанською стороною про реінтеграцію, забезпечення прав та безпеки вірмен Нагірного Карабаху, а також питання забезпечення життєдіяльності населення в рамках Конституції Азербайджану.

12:31, 20 вересня

Вірменія виведе війська з Нагірного Карабаху

Влада Нагірного Карабаху прийняла пропозицію Азербайджану про припинення вогню. Там заявили, що оборонялись, але Баку зумів взяти під контроль низку висот та стратегічних транспортних розв'язок. Влада невизнаної "Республіки Арцах" заявила, що:

  • армія оборони Нагірного Карабаху" буде розформована та роззброєна;
  • незаконні збройні формування залишать бойові позиції та військові пости та повністю роззброюються;
  • Вірменія виведе свої війська, техніку та зброю з території Нагірного Карабаху.
09:11, 20 вересня

Серед загиблих 2 цивільних

Кількість загиблих у Нагірному Карабаху сягнула 27, серед них – двоє цивільних. Про це повідомив омбудсмен невизнаної республіки Гегам Степанян, посилаючись на інформацію з моргів. Також, за його даними, поранень зазнали понад 200 людей.

08:45, 20 вересня

Вірменія звернулася до ЄСПЛ

Вірменія звернулася до Європейського суду з прав людини з вимогою застосувати проміжний захід щодо Азербайджану.

07:14, 20 вересня

Генсек ООН закликав реформувати Раду безпеки

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав реформувати міжнародні інституції, зокрема Раду безпеки, тому що світ стає некерованим.

Наш світ стає некерованим. Зростає геополітична напруга. Зростають глобальні проблеми. І ми, схоже, нездатні поєднати зусилля, щоб їх вирішити,
– сказав він.

Гутерріш зазначив, що якщо нічого не зміниться, то на міжнародне товариство чекатиме "подальший розлом".

07:01, 20 вересня

Чи введе Росія війська в Ннагірний Карабах

В Інституті вивчення війни вважають, що на тлі війни проти України Росія не буде кидати свої сили ще й у Нагірний Карабах. Кремль швидко дав зрозуміти, що російські миротворчі сили не втручатимуться у конфлікт, попри попередні зв’язки з Вірменією у сфері "безпеки".

21:58, 19 вересня

Умова для переговорів

Влада Азербайджану готова до переговорів з вірменською владою в Карабаху тільки після їхньої капітуляції, — Reuters з посиланням на помічника Алієва

21:00, 19 вересня

Зросла кількість загиблих

За інформацією невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки, внаслідок сьогоднішніх обстрілів загинули 25 людей, 138 отримали поранення.

20:46, 19 вересня

США звернулися до Азербайджану з проханням припинити бойові дії.

20:21, 19 вересня

На мітингах у Єревані кричать "Путін – х**ло"

Місцеві жителі, які вийшли на протест, заявили, що президент Росії поставив у Вірменії маріонетковий уряд і продовжує проводити імперську політику. Учасники засуджують воєнні злочини Путіна в Україні та Карабаху та амбіції Алієва і Путіна щодо відтворення Радянського Союзу.

Акції розпочалися після того, як Азербайджан оголосив антитерористичну операцію у Нагірному Карабаху, а прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян записав відеозвернення, в якому заявив, що під таким прикриттям сусідня сторона хоче влаштувати геноцид вірменського населення і намагається розв'язати війну. Росія оголосила, що російські миротворці, які перебувають на місці, реагувати на операцію не будуть, доки їм нічого не загрожує.

20:04, 19 вересня

У Єревані під час сутичок нібито заблокували виходи з російського посольства. Поліція застосувала світлошумові гранати.

19:50, 19 вересня

Олаф Шольц закликав Азербайджан вдатися до дипломатії.

19:42, 19 вересня

У Єревані жорсткі сутички з поліцією, у Карабаху евакуація

Протестувальники намагаються прорвати поліцейський кордон та розпочати штурм будівлі уряду.

Тим часом у Нагірному Карабаху евакуйовано мирне населення шести сіл: Храморта, Хнапата, Сарнахпюра, Нахічеваніка, Мачкалашена та Чанкатага.

За останніми даними, в республіці загинуло щонайменше п'ять людей, серед яких діти. Кількість жертв та постраждалих від ударів ЗС Азербайджану зростає.

19:37, 19 вересня

Ердоган на Генасамблеї ООН сказав, що Туреччина підтримує антитерористичну операцію Азербайджану в Карабаху.

18:44, 19 вересня

Європарламент закликав раду ЄС розглянути запровадження санкцій проти влади Азербайджану за воєнні дії в Карабаху.

18:30, 19 вересня

У Нагірному Карабаху повідомляють про 80 поранених та п'ятьох загиблих

Міністерство охорони здоров'я невизнаної Нагірно-Карабахської Республіки повідомило про 80 поранених, які перебувають у медичному центрі, та п'ятьох загиблих. Повідомляється, що серед поранених 15 мирних жителів.

18:16, 19 вересня

Азербайджан буде продовжувати "антитерористичні дії" в Нагірному Карабаху, доки невизнана республіка не виконає вимоги Баку. Про це заявили в уряді Азербайджану.

18:07, 19 вересня

Влада Степанакерта звернулася до Азербайджану із пропозицією зупинити вогонь та розпочати переговори.

Карабаська сторона звертається до азербайджанської сторони з пропозицією негайно припинити вогонь і сісти за стіл переговорів з метою розв'язування ситуації, що склалася,
– мовиться у повідомленні єдиного інформаційного центру Нагірного Карабаху.

17:55, 19 вересня

Азербайджан заявив про готовність зустрітися з представниками населення Карабаху

Азербайджан готовий до зустрічі з представниками вірменського населення Карабаху при виконанні ними "низки умов", заявили в адміністрації президента Азербайджану Ільхама Алієва.

Для припинення антитерористичних заходів у Карабаху незаконні збройні формування мають здати зброю, заявили в адміністрації Алієва.

17:43, 19 вересня

В Азербайджані заявили про першу жертву

Влада Азербайджану заявила про першого загиблого внаслідок ескалації військового конфлікту. Генпрокуратура повідомила, що унаслідок обстрілу з боку Нагірного Карабаху загинув 56-річний житель міста Шуша.

Разом з тим, у Нагорному Карабаху заявляють про 23 постраждалих і 2 загиблих унаслідок обстрілів.

17:17, 19 вересня

Нікол Пашинян також провів телефонні переговори з держсекретарем США Ентоні Блінкеном. Прем'єр-міністр Вірменії розповів про ситуацію у Нагірному Карабаху.

Обидві сторони наголосили на неприпустимості застосування сили та необхідності використання міжнародних механізмів деескалації,
– мовиться у спільній заяві США та Вірменії після переговорів.

Разом з тим, верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель відреагував на загострення конфлікту між Вірменію та Азербайджаном. Він наголосив, що військові дії мають негайно припинити.

16:55, 19 вересня

Прем'єр Вірменії Нікол Пашинян провів переговори з президентом Франції Еммануелем Макроном. Вони обговорили ситуацію в Нагірному Карабаху.

Лідер Франції заявив, що тепер Париж ініціює засідання Ради безпеки ООН.

16:13, 19 вересня

Франція вимагає від Азербайджану негайно припинити бойові дії

МЗС Франції відреагувало на події у Нагорному Карабаху. У відомстві країни вимагають провести екстрене засідання Ради безпеки ООН щодо цього.

Франція вимагає проведення екстреного засідання Ради Безпеки ООН. Вона веде консультації зі своїми європейськими партнерами та США, щоб була дана відповідь, яка відповідає ризикам безпеки регіону, які несе неприйнятний наступ Азербайджану,
– мовиться у повідомленні МЗС Франції.

15:50, 19 вересня

Влада Азербайджану обмежила доступ до соціальної мережі ТікТок. Причину такого рішення не повідомляли.

15:43, 19 вересня

У Карабаху повідомляють про перші жертви

У Нагорному Карабаху повідомляють, що від "антитерористичних заходів" Азербайджану є перші жертви. За словами омбудсмена невизнаної республіки Гегама Степаняна, серед мирного населення загинуло 2 людей.

Двоє загиблих, серед яких дитина,
– заявив він.

Також Степанян повідомив про 11 поранених, серед яких також є діти. Наразі перевірити цю інформацію неможливо, втім у мережі публікують фото постраждалих дітей, яких госпіталізували до лікарні у Степанакерті.


Постраждала дитина в лікарні Карабаху / Фото із соцмереж


У Карабаху постраждали діти / Фото із соцмереж

15:40, 19 вересня

Нікол Пашинян звернувся до громадян Вірменії у прямому ефірі. Він заявив, що країна не має наміру розпочинати військові дії з Азербайджаном через ситуацію в Нагірному Карабаху.

Також прем'єр наголосив, що у Вірменії звучать заклики до держперевороту. За словами Пашиняна, "держава відреагує відповідно до закону" на ці заклики.

15:34, 19 вересня

У Вірменії почалися протести

У Єревані біля будівлі уряду зібрався натовп протестувальників. Присутні викрикують антиурядові гасла та гасла, типу "Нікол зрадник". Прем'єра Вірменії звинувачують у тому, що його політика призвела до нового загострення, під час якого Арцах не отримує підтримки.

Протести у Єревані: дивіться відео

Згодом протести охопили усю центральну частину міста. У мережі також публікують наслідки обстрілів у Нагорному Карабаху.

Наслідки обстрілів у Карабаху: дивіться відео


Руйнування у Карабаху / Фото із соцмереж

15:09, 19 вересня

У мережі ширяться чутки, що буцімто Азербайджан атакував цивільні об'єкти на території Карабаху. Втім у Міноборони спростували та відкинули звинувачення й вкотре наголосили, що ціллю є лише військові об'єкти.

14:50, 19 вересня

У Міноборони Азербайджану опублікували чергове відео знищення вогневих точок та військових об'єктів у Нагірному Карабаху.

Операція Азербайджану в Карабаху: дивіться відео

14:32, 19 вересня

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян скликав засідання Ради безпеки у зв'язку з ситуацією в Нагірному Карабаху. Він також закликав "російських миротворців" вжити заходів, щоб припинити "агресію".

Крім того, у МЗС Вірменії назвали операцію Баку щодо відновлення конституційного ладу "агресією проти народу Карабаху". У відомстві також заявили, що Росія не інформувала про "початок воєнних дій в Арцаху".

14:18, 19 вересня

Міністр оборони Азербайджану провів телефонну розмову з головою Міноборони Туреччини. Він поінформував її про "антитерористичну операцію" в Карабаху, проте інші деталі розмови не розкривалися.

В Анкарі лаконічно повідомили, що "як і завжди підтримують Азербайджан".

14:14, 19 вересня

Міністерство оборони Вірменії заявило, що не має Збройних Сил країни у Нагорному Карабаху.

14:11, 19 вересня

Азербайджан пропонує евакуацію з Карабаху

У Міноборони Азербайджану заявили що Збройні Сили Вірменії буцімто "розміщують зброю" поблизу з місцями проживання цивільних людей. Оскільки ці цілі є легітимними для ударів, то населення закликали триматися якомога далі від військових об'єктів. Ба більше, Азербайджан закликає людей "не надавати допомогу підрозділам Вірменії".

Закликаємо триматися якомога далі від військових об'єктів і не надавати підтримку підрозділам ЗС Вірменії. Інформація про це була розіслана вірменським мешканцям Карабахського регіону Азербайджану за допомогою мобільного SMS-сервісу,
– мовиться у повідомленні Міноборони.

Крім того, населення Карабаху через гучномовці отримує "інформаційні листівки" від Баку. Азербайджан також обіцяє охорону адміністративних, соціальних, освітніх, медичних, релігійних та інших об'єктів, безпека яких гарантується відповідно до законів Азербайджанської Республіки та норм міжнародного гуманітарного права.

У Міноборони Азербайджану заявляють, що літнім людям, а також особам з обмеженими можливостями та хворим буде надано необхідну медичну та іншу допомогу, вони будуть забезпечені питною водою та продуктами харчування. Ба більше, Баку планує організувати евакуаційні коридори.

"Для евакуації населення з небезпечної зони в Карабаху створено гуманітарні коридори та пункти прийому", – заявили в Міноборони.

14:06, 19 вересня

В Азербайджані назвали умови для припинення "операції"

У Міністерстві закордонних справ Азербайджану заявили, що для припинення "антитерористичної операції" необідно виконати 2 умови:

  • повне виведення військових Збройних Сил Вірменії з Карабаху;
  • розпуск режиму в Степанакерті.
14:03, 19 вересня

У Росії відреагували на загострення у Карабаху

У російському МЗС заявили, що Росія контактує з Азербайджаном через проведення Баку "антитерористичної операції" в Карабаху. Крім того, Марія Захарова пояснила, як можна зупинити конфлікт.

Ми знаємо, що необхідно зробити для врегулювання ситуації: виконати домовленості та не провокувати ситуацію,
– заявила Захарова.

13:32, 19 вересня

Після загострення конфлікту та оголошення "антитерористичних заходів" Азербайджаном так звані "російські миротворці" зникли з Нагірного Карабаху. Користувачі у мережі почали цікавитися, куди поділися росіяни.


У мережі цікавляться, куди поділися "російські миротворці" / скриншот

13:30, 19 вересня

Міністерство оборони Вірменії заявило, що станом на зараз ситуація на кордонах відносно стабільна. Разом з тим, початок "антитерористичних заходів" армією Азербайджану у відомстві не коментують.

13:25, 19 вересня

У Карабаху не припиняються вибухи. Згідно з повідомленнями у ЗМІ, околиці Степанакерта перебувають під постійним обстрілом. Також армія Азербайджану використовує безпілотники для ударів.

Вибухи на околицях Степанакерта: дивіться відео

13:18, 19 вересня

У мережі вже публікують кадри знищення військових об'єктів на території Карабаху. Так, нібито зруйновано військовий пост вірменських Збройних Сил на дорозі Каркіджахан-Халфалі в Карабахському районі.

Знищення посту військових Вірменії: дивіться відео

Також у мережі заявляють про буцімто знищення комплексу радіоелектронної боротьби Збройних Сил Вірменії. Його нібито знищили з РСЗВ у селі Ашаги Отараг.

Кадри нібито знищення РЕБ Вірменії: дивіться відео

13:00, 19 вересня

В Баку назвали причини початку "операції"

Офіційно Баку заявляє, що причиною початку "антитерористичних заходів" стали "систематичні обстріли" позицій армії Азербайджану з боку Вірменії в Карабаху. Крім того, Вірменія буцімто продовжує "мінування азербайджанських територій", інженерно удосконалює бойові позиції та збільшує кількість окопів і бліндажів. Це все, за словами Міноборони Азербайджану тривало протягом останніх місяців, що "посилило напруженість на кордоні".

У Баку також заявили про посилення бойових позицій противника особовим складом, бронетехнікою, артилерією та іншою зброєю, приведення частин у високий рівень боєздатності, створення додаткових мобілізаційних частин, розширення розвідувальної діяльності проти підрозділів Азербайджану.

Крім того, днями в Баку загинуло 4 співробітники МВС Азербайджану. Причиною смерті став підрив міни. Як заявляє місцева влада, вибухівку заклали з "терористичною метою розвідувально-диверсійні групи збройних сил Вірменії в Карабахському економічному районі Азербайджану".

12:50, 19 вересня

Місцеві жителі повідомляють, що у Карабаху зник мобільний зв'язок. Також Міноборони Азербайджану оголосило про закриття повітряного простору для Вірменії.

12:47, 19 вересня

У мережі поширюють кадри, на яких лунає повітряна тривога у Карабаху, а також чутно звуки вибухів. Крім того, у Степанакерті (столиці невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки) нібито "з усіх боків чути артилерійську канонаду".

Повітряна тривога та вибухи у Карабаху: дивіться відео

Вибухи у Карабаху: дивіться відео

12:30, 19 вересня

Міноборони Азербайджану оголосило про початок антитерористичної операції

У пресслужбі відомства заявили, що у Нагірному Карабаху розпочали "антитерористичні заходи локального характеру". Причиною для їхнього проведення стали нібито численні порушення режиму припинення вогню зі сторони невизнаної республіки.

З метою забезпечення положень Тристоронньої заяви, припинення широкомасштабних провокацій у Карабахському економічному районі, роззброєння та виведення формувань збройних сил Вірменії з наших територій, нейтралізації їхньої військової інфраструктури, забезпечення безпеки мирного населення, яке повернулося на звільнених від громадян, відновлювальні роботи та наших військовослужбовців, а також відновлення конституційного ладу Азербайджанської Республіки, в регіоні розпочато антитерористичні заходи локального характеру,
– мовиться у заяві Міноборони Азербайджану.

У відомстві також заявили, що у рамках "заходів із застосуванням високоточної зброї на передній лінії та в глибині виводяться з ладу позиції формувань збройних сил Вірменії, їх довготривалі вогневі точки, а також бойові засоби та об'єкти військового призначення".